Синьо-жовтий прапор біля Київської міськради вперше підняли 24 липня 1990 року. Сталося це о 19:00 під спів "Ще не вмерла України". Принесли його чоловіки у козацькому вбранні, з шаблями та самопалами.





Київ став дев'ятим містом серед обласних центрів, у якому було офіційно піднято прапор. Питання українського стягу у Києві постійно відкладалося через опір комуністів. Їх було більшість.
"Вирішували, як картоплею забезпечити і чи дозволяти виїзну торгівлю. Таким займалися. Реально Київрада проявила себе 24 липня, коли підняли над містом синьо-жовтий прапор", - пригадував тодішній виконуючий обов'язки голови Київради Олександр Мосіюк.
Тоді на підтримку дійства на Софійський майдан вийшло майже 100 тис. людей, пише "Радіо Свобода".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Історик пояснив, який прапор був у УНР
"Синьо-жовтий прапор освятили українські єпископи греко-католицької та православної церков. Тоді він поплив по Хрещатику. Попереду йшли хлопці-кияни у гарних козацьких строях із шаблями та самопалами. Авангард колони разом із прапором охороняли галицькі січові стрільці. Рух Хрещатиком зупинили, і ми підійшли до Київради. Наші люди організовано розступилися. Без проблем підійшли до флагштока та міцно прив'язали освячений прапор до металевої линви.
Там зібрався вже 200-тисячний гурт громадян України. Ми врочисто підняли перший синьо-жовтий прапор над Києвом. На висоті прапор розгорнувся під чистим синім небом, символізуючи могутній поступ молодої держави України", – згадує у своїй книзі "Прапори над Україною" Олег Карелін.
29 березня 1990 року Тернопільська міська рада прийняла постанову "Про національну символіку".
Нею у Тернополі відновили українську національну символіку - синьо-жовтий прапор, герб - тризуб і виконання гімну "Ще не вмерла Україна". Це було вперше серед обласних центрів.
Тканину для прапора передали зі Словаччини вихідці з України - поет Ярослав Павутяк з друзями.
Коментарі