пʼятниця, 21 серпня 2020 08:20

Диктатор застосували хімічну зброю проти народу

Диктатор застосували хімічну зброю проти народу
Місцеве населення Сирії дістало ураження при вдиханні пари, через слизові оболонки очей, воду або харчі, при контакті із зараженими поверхнями. Фото https://zn.ua

У громадянському конфлікті в Сирії війська сирійського диктатора Башара Асада 21 серпня 2013-го застосували хімічну зброю проти опозиції. За різними даними, загинуло від 350 до 1700 осіб.

Громадянська війна у Сирії тривала вже більше двох років. Вона почалася з мирних демонстрацій проти режиму президента Башара Асада у березні 2011 року, які потім переросли у збройні зіткнення повстанців і урядової армії. Офіційний Дамаск заявляв, що бореться з озброєними бойовиками, що фінансуються іноземними державами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пасажирський літак розбився через сонних пілотів

Атака відбулася по житлових кварталах передмістя Дамаска та міста Гута. Ще 1991-го ООН заборонила виробництво і застосування зарину, визнала його зброєю масового ураження. Війська завдали ракетного удару з використанням зарину. Місцеве населення Сирії дістало ураження при вдиханні пари, через слизові оболонки очей, воду або харчі, при контакті із зараженими поверхнями.

Сирійська влада звинувачення в застосування хімічної зброї повністю відкинула. Вона заявила, що опозиція таким чином намагається відволікти увагу інспекторів ООН, які були в країні. За три роки режим Башара Асада використовував хімічну зброю під час громадянської війни в Сирії 136 раз. Ще до прийняття резолюції Радбезу ООН, режим Асада 33 рази використовував отруйний газ, а після її прийняття тільки збільшив кількість хімічних атак.

Ісламські терористи захопили чотири американські пасажирські авіалайнери 11 вересня 2001 року. Два літаки направили на 110-поверхові вежі Всесвітнього торгового центру у Нью-Йорку.

Зараз ви читаєте новину «Диктатор застосували хімічну зброю проти народу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути