вівторок, 24 липня 2018 10:44

Богдана Ступку проводили в останню путь оплесками та вигуками "Браво"
28

24 липня 2012 року відбулася церемонія прощання з українським актором Богданом Ступкою. Артиста проводжали оплесками та вигуками "Браво!".

О 10:00 до київського Національного академічного театру імені Івана Франка прийшли кілька тисяч шанувальників. Щоб потрапити до театру, люди стояли в черзі по кілька годин. На вході до театру стається штовханина.

Поховали Богдана Сільвестровича на Байковому кладовищі, між могилами футболіста та тренера Валерія Лобановського і кардіолога Миколи Амосова.

Попрощатися з митцем приїжджали тодішній президент Віктор Янукович, віце-прем'єри Сергій Тігіпко та Борис Колесніков, міністр культури Михайло Кулиняк, міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова, радник президента Ганна Герман, а також екс-президенти Віктор Ющенко й Леонід Кучма.

Актор помер 22 липня вранці на 71-му році життя. Причиною смерті став серцевий напад на тлі задавненого раку кісток. Останні 4 місяці провів у столичній клініці "Феофанія".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Левка Лук'яненка відспівують у Володимирському соборі

Народився актор Богдан Ступка 27 серпня 1941 року в селі Куликово Львівської області. Батько був хористом Львівського театру опери та балету ім. І. Франка, а мати - домогосподаркою.

Після закінчення школи працював слюсарем у майстерні, фотографом в астрономічній лабораторії та куратором джазового колективу "Медікус".

Згодом Богдан Сильвестрович подав документи до драматичної студії при Львівському театрі Заньковецької. Закінчив з відзнакою та став повноправним членом акторської трупи театру. У 1978 році переїхав до Києва і вступив до Київському театральному інституті Карпенка-Карого за спеціальністю "Театрознавець". Паралельно працював у Київському академічному українському драматичному театрі ім. І. Франка.

Першою екранною роботою Богдана Ступки стала картина 1970 року "Мир хатам – війна палацам". Через рік з'являється у фільмі "Білий птах із чорною ознакою". Саме він приносить йому популярність.

Легко поєднує роботу в театрі та кіно. Уже в 1980 році Богдан Ступка отримує звання Народного артиста України, Державну премію СРСР.

На рахунку в митця понад сотні ролей у театрі та в кіно. Приголомшливий успіх йому приносять фільми "Будинок твого батька", "Господи, прости нас грішних", "Діти Сонця" та польська історична драма "Вогнем і мечем", в якій Ступка зіграв гетьмана Богдана Хмельницького.

У 1999 році Богдан Сільвестрович очолює Міністерство культури України, на посаді працює всього 2 роки. За словами актора, державна посада була для нього тягарем. З 2001 року стає художнім керівником Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка в Києві.

Все своє життя артист прожив із Ларисою Корнієнко, яка працювала хореографом. Син Остап і онук Дмитро – теж актори.

На честь актора перейменовані вулиці у Вінниці, Бучі, Борисполі, Жовтих Водах, Запоріжжі, Синельниковому, Таврійську та Покровському.

Богдана Ступку поховали на Байковому кладовищі в Києві в присутності рідних, колег і шанувальників
Фото: Таїсія Стеценко
Богдана Ступку поховали на Байковому кладовищі в Києві в присутності рідних, колег і шанувальників
Богдана Ступку поховали на Байковому кладовищі в Києві в присутності рідних, колег і шанувальників
Богдана Ступку поховали на Байковому кладовищі в Києві в присутності рідних, колег і шанувальників
Богдана Ступку поховали на Байковому кладовищі в Києві в присутності рідних, колег і шанувальників

Ступка зіграв понад 220 ролей у театрах і кінострічках. Носив звання Народного артиста України. Gazeta.ua пропонує пригадати головні ролі актора в кіно.

Зараз ви читаєте новину «Богдана Ступку проводили в останню путь оплесками та вигуками "Браво"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути