Днями в Ленінському районі Криму, недалеко від села Набережне розпочала свою роботу підводна археологічна експедиція. Про це повідомляє 0652.ua. Очолює експедицію виконуючий обов'язки відділом античної археології Департаменту підводної спадщини ІА НАН України Віктор Вахонєєв.
Роботи проходитимуть на території античного городища Акра, яке ще називають кримською Атлантидою, оскільки воно пішло під воду. Воно засноване в 6 столітті до н.е. Як розповідають в адміністрації Керченського заповідника, розкопки, початі в 1982 році співробітником Керченського музею, встановили, що древнє місто, яке лежало на глибині до 4,5 м, в плані мало прямокутну форму, площею близько 3,5 га. На схід від нього розташовувалася гавань.
Затоплення Акри йшло повільно. Про це свідчить кам'яна гряда, яка можливо захищала городище від наступу моря.
Поселення це виявили випадково - школяр знайшов біля моря скарб монет, а вчені, досліджуючи місце знахідки, побачили в морі башту і фортечну стіну. З тих пір тут працювало декілька експедицій, зібравши масу цікавих старожитностей.
Пізніше на території городища були виявлені вежі і колодязь, а також оборонні стіни. Участь у розкопках брали співробітники Департаменту підводної спадщини ІА НАН України, однією з кафедр університету імені Т. Шевченка та Державного Ермітажу.
В цьому році проводиться комплексне обстеження підводної частини міста.
Коментарі