Біля Вишгорода Київської області українські вчені почнуть пошуки заміського палацу княгині Ольги і місця поховання святих Бориса і Гліба. Про це повідомляє "Дзеркало тижня".
Про це було оголошено вчора на XVIII науково-практичный конференції "Старожитності Вишгородської землі", яка проводилася з нагоди 80-річчя утворення Київської області.
Засновниками цього проекту стали Інститут археології Національної академії наук України, Вишгородський історико-культурний заповідник і Центр культури та історії Київської Русі "Парк Київська Русь".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київська Русь на початку X століття: як "викручувався" літописець
Представник Інституту археології Всеволод Івакін повідомив, що в рамках проекту вже зроблено перші кроки - проведено розвідувальне шурфування, яке істотно доповнило дані про історичну топографію древнього Вишгорода. Крім того, був знайдений ряд унікальних артефактів.
"Ми віримо, що знайдемо на Вишгородський землі заміську резиденцію княгині Ольги і поховання Бориса і Гліба", - сказав президент Парку Володимир Янченко.
Перша літописна згадка про Вишгороді пов'язана саме з Ольгою. "Бе бо Вишегород град Вользін (Ольжин)", - писав літописець. Місто було уділом Ольги і її улюбленим місцем.
Багато хто сьогодні помилково вважає місцем палацу Ольги так звану "київську ротонду" на Старокиївській горі. Але вона найімовірніше була збудована у 12 столітті.
Коментарі
1