Грецькі вчені вирішили потривожити останки Філіпа II (382-336 рр. до н.е.), царя Македонії, який об'єднав Елладу, батька Олександра Великого. Невелика частина скелета монарха, тонкого дипломата і безстрашного воїна, буде передана для вивчення і проведення аналізів в Національний центр наукових досліджень імені Демокріта.
Філіп став кульгавим і втратив око через особисту участь в незліченних битвах, був убитий змовниками перед уже підготовленим ним походом на Перську імперію, лаври розтрощення якої дісталися його синові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скульптури і скарби знайшли на бригу, який вивіз скарби Парфенона
Для цього було отримано спеціальний дозвіл Центральної археологічної ради, яка санкціонувала вилучення частини останків великого царя і полководця з його перетвореної на музей підземної усипальниці в Вергіні на півночі Греції.
Згідно з даними Археологічного музею Салоників, вчені вирішили з'ясувати хімічний і мінеральний склад таємничої субстанції, якою покриті кістки монарха і яка зустрічається також в інших македонських гробницях. Це унікальне дослідження буде проводитися вперше і, як очікується, зможе пролити світло на процеси корозії золотих сплавів і традиції поховального ритуалу тієї далекої епохи.
Коментарі