Ексклюзиви
субота, 15 вересня 2012 01:20

Японські солдати практикували канібалізм - історик

Японські солдати практикували канібалізм - історик

Британський історик Ентоні Бівор стверджує, що в кінці Другої світової війни японська армія практикувала канібалізм, пише El Pais. "Військовополонених використовували як "м'ясну худобу" - залишали їх у живих тільки для того, щоб перебити поодинці і вжити в їжу", - переказує висновки Бівора журналіст Гільєрмо Алтарес. Як пише Бівор, це було частиною "систематичної та організованої військової стратегії".

В інтерв'ю Бівор роз'яснив, що влада США і Австралії вирішили повністю приховати цей факт, щоб пощадити почуття родичів військовополонених. "Тому на трибуналі в Токіо в 1946 році - суді над військовими злочинцями - канібалізм не згадувався в ряді інших злочинів", - сказав історик.

Бівор спеціалізується на докладних описах битв Другої світової війни. До речі, він вважає, що ця війна почалася не з вторгнення в Польщу, а з боїв на Халхін-Голі в серпні 1939 року: "тоді розгром японців Червоною армією довів, що Жуков - великий радянський генерал і дав переконливий урок Японії, яка після цього відмовилася від ідеї "другого фронту" в Сибіру ", - пояснює журналіст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Канібали зірвали вибори в Папуа-Новій Гівнеї

За деякими даними, в японському полоні померли близько 27% військовополонених союзницької коаліції - 35 756 з 132 134. Відомо, що з полоненими зверталися жорстоко. Про канібалізм Бівор говорить: "Це були не окремі випадки, а загальна тенденція в усіх гарнізонах в Китаї і на Тихому океані, які були відрізані від поставок через дії флоту США". За його даними, більшість жертв загинула на Новій Гвінеї і Борнео.

 

Зараз ви читаєте новину «Японські солдати практикували канібалізм - історик». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути