Субота, 08 червня 2019 23:13

Як козаки судили злочинців - презентували дослідження

Як козаки судили злочинців - презентували дослідження
Презентували книжку про судочинство у козаків. Фото: blogspot.com

Презентували книгу професора Полтавського національного педуніверситету ім. В. Короленка Юрія Волошина "Козацька феміда: ґродське судочинство в Гетьманщині".

"Гетьманщина мала унікальну правову культуру ще до того, як Катерина ІІ почала запроваджувати просвітницькі реформи. Є великі дискусії довкола того, як прижилися ці зміни у старій Україні. Щоправда, судова реформа в Гетьманщині зробила роботу судів трохи чіткішою. Але все це базується на ІІІ Литовському Статуті, праві, на яке спиралися так звані руські воєводства Речі Посполитої", - розповів автор, передає np.pl.ua.

Автор розглядає появу судів в козацькій Україні, аналізує склад суду, обов'язки його членів, компетенцію суду, роль возних і адвокатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не діставали гармати і тонули човни - як пройшов останній бій на Чортомлику

Видання складається із двох частин – власне дослідницької й археографічної.

Повстанці Тараса Федоровича Трясила розгромили місцевий польсько-шляхетський гарнізон 4 квітня 1630 року у Корсуні на Черкащині. Козаки три тижні билися з армiєю коронного гетьмана Станіслава Конецпольського.

Зараз ви читаєте новину «Як козаки судили злочинців - презентували дослідження». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 519
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну любими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути
Погода