9 травня слід залишити як День Перемоги над нацизмом, але вихідний перенести на 8 травня.
Це виділить важливість нового формату пам'яті й примирення та деполітизує 9 травня, каже голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович в інтерв'ю "112 Україна".
"Саме те, що цей день залишається вихідним, перетворює його не на день, коли згадують загиблих і живих ветеранів, а на день, коли проросійські сили виходять на вулиці, щоб нагадати про своє існування, влаштовуючи провокації з портретом Сталіна, червоними прапорами, так звані безсмертні полки, які є російською ініціативою, спрямованою на те, щоб нагадати, що Україна нібито є частиною "русского мира". Все це лишається активним саме через те, що 9 травня, як і раніше, є вихідним", - каже він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українців закликають прикріпити до одягу червоний мак
В'ятрович вважає, що перенесення вихідного з 9 травня на 8-ме не образить ще живих ветеранів. Для молодшого покоління це буде сигналом готовності по-іншому дивитися на річницю, без нав'язаною Росією ідеологією.
8 травня у багатьох країнах світу відзначають День пам'яті і примирення на честь жертв Другої світової війни. В Україні свято запровадили 2015-го.
Коментарі