вівторок, 08 травня 2018 10:09

День пам'яті та примирення відзначають в Україні

День пам'яті та примирення відзначають в Україні
8 травня у багатьох країнах відзначають День пам'яті і примирення на честь жертв Другої світової війни. В Україні свято було встановлено в 2015 році. Фото - Уніан

8 травня у багатьох країнах світу відзначають День пам'яті і примирення на честь жертв Другої світової війни. В Україні свято запровадили 2015-го.

8 травня 1945 року стало днем ​​остаточної перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, коли Німеччина підписала акт про беззастережну капітуляцію.

До 60-го ювілею перемоги у Другій світовій війні 2004 року Генеральна асамблея ООН прийняла Резолюцію про встановлення Днів пам'яті і примирення 8 і 9 травня на честь героїв, які віддали свої життя в боротьбі з нацистською Німеччиною в 1939-1945 роках. Усім країнам у складі організації запропонували в один або обидва з цих днів проводити меморіальні заходи і вшановувати жертв Другої світової війни. При цьому, Резолюцією визнається, що кожна держава може також встановлювати свої Дні перемоги і визволення.
У більшості європейських країн пам'ятну дату закінчення Другої світової війни відзначають саме 8 травня. Свято має назву "День перемоги над нацизмом", або ж "День закінчення Другої світової війни в Європі". 8 травня 1945 року о 23:01 (за берлінським часом) Антигітлерівська коаліція ратифікувала "Акт про беззастережну капітуляцію" збройних сил нацистської Німеччини, і вже в цей день у багатьох містах Європи і Америки почалися масові святкування.

У Лондоні торжество відбулося на Трафальгарській площі. З балкона Букінгемського палацу англійців привітали король Георг IV прем'єр-міністр Уїнстон Черчілль, а принцеси Єлизавета (майбутня королева Єлизавета II) і Маргарет інкогніто святкували в натовпі людей.

У США паради пройшли в Нью-Йорку на Times Square, в Майамі, Лос-Анджелесі, Чикаго.

Масштабне святкування перемоги в боротьбі з фашизмом відбулося в Москві на Червоній площі 9 травня 1945 року, коли акт про капітуляцію Німеччини був доставлений Сталіну.
У республіках Радянського Союзу свято День Перемоги було встановлене на 9 травня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українців закликають прикріпити до одягу червоний мак

Пам'ятна дата 8 травня в Україні була закріплена указом президента Петра Порошенка 2015 року для "гідного вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску в перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні і висловлення поваги всім борцям проти нацизму".

Символом свята є червоний мак. Ця квітка - пам'ятний знак жертв військових і громадянських конфліктів, відображення кривавого сліду від пострілу. 2014-го червоний мак і слоган "Ніколи знову" стали використовувати в Україні під час святкування Дня перемоги у Другій світовій війні. До Дня пам'яті і примирення приурочені меморіальні заходи, церемонії покладання квітів, зустрічі з ветеранами. Акція "Перша хвилина миру" також проходить щорічно в містах України 8 травня о 23:01.

7 травня 1945 року о 2:41 в місті Реймс підписали акт про капітуляцію Німеччини. Наступного дня Сталін наполіг здійснити дубль-2 акції, в Берліні. 7 травня генерал Української національної армії Павло Шандрук наказав 1-й Українській дивізії УНА в Німеччині - колишній дивізії "Галичина" - відійти з лінії фронту.

Зараз ви читаєте новину «День пам'яті та примирення відзначають в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути