Пʼятниця, 30 листопада 2018 02:07

Відмовились від вакцини: 2-річний хлопчик вже тиждень в комі

Відмовились від вакцини: 2-річний хлопчик вже тиждень в комі
Дитина підхопила правець. Ілюстрація canal3.md

Історія 2-річного хлопчика з Київської області, який не був щеплений і підхопив правець, — приклад того, як міфи й упередження про вакцинацію створюють велику небезпеку для життя.

Дитина майже тиждень знаходиться в реанімації на апараті штучного дихання і в стані штучної коми, повідомила на сторінці у Facebook в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Цьому можна було б запобігти, якби хлопчик був вчасно вакцинований. Зате мати дитини відмовилася від щеплення, а однією з причин вказала інформацію, яку прочитала в інтернеті. Начебто до 3-х років дітей вакцинувати не треба, тому що це впливає на розвиток нервової системи. Тому й не хотіла вакцинувати дитину до цього віку, незважаючи на те, що вакцини були в наявності", — розповіла Супрун.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Батьки відмовились від щеплення: дитина впала в кому через правець

Вона зазначила, що хлопчикові ввели протиправцеву сироватку, проте вона діє тільки на токсини в крові та безсила проти тих, які вже встигли проникнути в нервову систему. Тому загроза смерті все ще зберігається, адже токсин може викликати параліч серцевої мускулатури.

"Таких історій не повинно траплятися в 21 столітті. Коли є можливість проконсультуватися з лікарем, а не шукати інформацію в інтернеті, коли вакцини у вільному доступі, і їх не потрібно купувати за свій рахунок", — додала вона.

Діти від правця повинні бути щеплені в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років та 16 років. Надалі потрібно ревакцинуватися від хвороби кожні 10 років.

Правець — гостре інфекційне захворювання, бактеріальної природи з контактним механізмом передачі збудника, при якому вражається нервова система людини, що веде до тяжких наслідків. Захворювання з високим ступенем летальності.

Зараз ви читаєте новину «Відмовились від вакцини: 2-річний хлопчик вже тиждень в комі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 569
Голосування Куди плануєте поїхати після всіх карантинів?
  • До моря. У теплі краї
  • У туристичні міста Європи
  • Подорожуватиму Україною
  • Провідаю батьків / родичів
  • Працюватиму. На поїздки немає грошей
  • Мені карантин не заважав подорожувати
Переглянути