8 серпня у світі відзначається Міжнародний день офтальмології. Така дата обрана не випадково. В цей день народився відомий хірург-офтальмолог Святослав Федоров.
Професійне свято започаткували в 2004 році.

Святослав Федоров створив штучний кришталик і провів експериментальну операцію з його імплантації. У 1969 році зайнявся імплантацією штучної рогівки, а в 1973 вперше у світі розробив і провів операцію з лікування глаукоми на ранніх стадіях. Цю методику для корекції короткозорості, використовують офтальмологи з усього світу до сьогодні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Професійні водії гірше сплять і бачать
Однією з найбільш поширених причин втрати зору є глаукома. Це небезпечне хронічне захворювання очей, що проявляється періодичним або постійним підвищенням внутрішньоочного тиску з наступним ушкодженням зорового нерва. Призводить до прогресуючої та незворотньої втрати зору.
Правда та міфи про втрату зору
– Однією з причин погіршення зору вважають екрани телевізорів, монітори комп'ютерів та смартфони. Насправді, науковці не знайшли зв'язку між короткозорістю та часом, проведеним за моніторами ґаджетів. Втім, не виключено, що можуть з'явитися певні симптоми, як-от напруження, сухість чи подвоєння зображення. Але зазвичай ці симптоми тимчасові та не мають впливу на розвиток хвороб ока.
– Багато батьків вважають, що погіршити зір може сидіння на задній парті. Та це не так. Дивитись на віддалені предмети – нормальна функція нашого ока, тому нашкодити зору задня парта не зможе. Сидіння за першою партою рекомендоване дітям, що мають вади зору, які не підлягають корекції.
– Вітамін А бере участь у функціонуванні сітківки і його дефіцит може призвести до погіршення нічного зору. Втім, дефіцит має бути великий, щоб мати якийсь негативний вплив. Але у зворотній бік це не працює, лікування проблем із зором поїданням кілограмів моркви не принесе результату.
Зменшити ризики погіршення зору допоможе повноцінне та збалансоване харчування, часті прогулянки та відмова від шкідливих звичок: алкоголю, паління. Якщо ж проблеми з зором вже є – варто не затягувати та одразу звернутися до лікаря.
При катаракті кришталик ока твердіє, втрачає прозорість. Як наслідок, світло в кришталику неправильно заломлюється. Тому трапляються несподівані зорові спалахи - від фар машин, сонячного проміння. З часом люди починають погано бачити й можуть повністю втратити зір.
Коментарі