Аскорбінова кислота або вітамін С насправді не зміцнює імунітет. Це міф ініціативних батьків, які для профілактики дають дітям аскорбінки. На цьому наголошує педіатр Євген Комаровський. Найкраще вживати свіжі, термічно необроблені овочі, фрукти, ягоди.
Насправді ж основне показання до лікувального застосування аскорбінової кислоти — цинга. Ніякої іншої лікувальної дії у вітаміну С немає. Це захворювання пов'язане з нестачею або відсутністю аскорбінової кислоти в організмі.
При дефіциті вітаміну С у людини розхитуються і випадають зуби, набухають і кровоточать ясна, повільно загоюються рани. У холодну пору при дефіциті в організмі заліза і білка, при інфекційних захворюваннях взагалі і при діареї зокрема організм потребує більше вітаміну C.
Дефіцит вітаміну С може супроводжуватися анемією. При ній бліда та суха шкіра, запаморочення, задишка під час фізичних вправ, прискорене серцебиття, ламкість нігтів, випадіння волосся, хворобливі виразки в ротовій порожнині, відчуття печіння на язику, тріщини в куточках рота, та втрата апетиту.
"Щоб вберегтися від дефіциту вітаміну С, варто використовувати не таблетки, а свіжі, термічно необроблені овочі, фрукти, ягоди. Імунітет зміцнюється не вітаміном С, а свіжим повітрям і руховою активністю. До теперішнього часу існує практика використання великих доз аскорбінової кислоти для лікування багатьох хвороб. Ефективність такого лікування не доведена", - наголошує лікар
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікування нежитю: як правильно шморгати носом
Вчені довели, що великі дози вітаміну С сприяють утворенню каменів у нирках.
Дитячий лікар Євген Комаровський розповів про шкоду аспірину для дітей.
"Виявилося, що зміни слизової оболонки шлунка і інші побічні ефекти ацетилсаліцилової кислоти (кровотечі, спазм бронхів) — це все квіточки. Про ягідки вперше заговорили в 1963 році, коли було описано дуже небезпечне захворювання, що проявляється тяжким ураженням головного мозку і печінки. Хвороба ця отримала назву синдром Рея", - пише лікар.
Коментарі