Ексклюзиви
середа, 03 квітня 2019 08:48

Лікування нежитю: як правильно шморгати носом

Лікування нежитю: як правильно шморгати носом
Комаровський розповів, як шморгати носом. Фото: Віталій Носач, РБК-Україна

Нежить виявляється двома способами. Це коли гіперсекреція слизу, тобто "соплі струмком" і набряк слизової оболонки носа "не продихнеш". В обох випадках треба видалити слиз і відновити носове дихання. Найпростіший для цього спосіб - це сякання. Про це розповів доктор Комаровський.

"Багато мам стискають ніс хусткою і змушують дитини інтенсивно дути. Якщо в даному процесі перестаратися, то слиз може піти не назовні, а в пазухи носа і в слухову трубу, що збільшує виникнення отиту і синуситів", - зауважив лікар.

Назвав кілька правил, як усе робити правильно:

1. Не напружуйтеся і не дуйтеся до випинання очей і синяви особи. Спокійно, без надриву. Краще частіше, але з меншою інтенсивністю.

2. Збільшуючи швидкість видиху за допомогою часткового перекривання ніздрів, будьте обережні. Ризик ускладнень тим вищий, чим дитина молодша. Якщо у дитини хоч коли-небудь були отити або синусити - ніс не стискати. Швидкість видиху цілком можна збільшити, перекриваючи по черзі одну з ніздрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комаровський назвав явні симптоми аутизму у дитини

Видалити слиз можна також втягнувши його в себе. Після чого вони ковтнути або виплюнути. Цей помірний процес цілком безпечний і ефективний. Але:

- постійне втягування в себе слизу може викликати звичку, якщо нежить не минає протягом декількох тижнів.

- слиз, яка потрапляє з носа в глотку - потрібно виплюнути або проковтнути. Дітям важко проковтнути. Тому якщо слизу багато, потрібно мати яку-небудь посудину для спльовування або достатню кількість гігієнічних серветок.

- заковтування слизу абсолютно безпечний процес і не призводить до порушень роботи шлунково-кишкового тракту.

Для зовсім маленьких дітей існує ще один спосіб - це відсмоктування слизу спеціальними пристосуваннями.

Найоптимальніший спосіб промивання носа у дітей - використання фізіологічного розчину (На один літр води - 9 грам солі). Ним можна промивати ніс, а можна капати. Дітям до року - по 1-3 краплі, старше року - 3-5 крапель. Процедуру можна робити часто, навіть кожні 15 хвилин.

Кір пізно діагностують через схожість симптомів із грипом. У перші днів кір від грипу важко відрізнити навіть фахівцю Нежить, висока температура — все як при грипі. Але під час кору у роті можна виявити білі плями, дехто може сплутати їх з ангіною.

Зараз ви читаєте новину «Лікування нежитю: як правильно шморгати носом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути