Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко пояснив, чому Україна не проводить масового тестування на коронавірус, щоб виявляти безсимптомні випадки. На його думку, це економічно недоцільно.
"Кожна країна розробляє алгоритми тестування залежно від своїх економічних можливостей. Ми не можемо сказати, що у нас сьогодні економіка така, як у Польщі, Італії, Іспанії або США. Ми не можемо всіх тестувати, щоб задовольняти бажання тестуватися. Але стовідсотково тестуємо людей із симптомами, щоб забезпечити контроль над ситуацією", - каже Ляшко, передає НВ.
Щоб перейти на етап масового тестування, Україні не тільки потужностей не вистачить, але і фахівців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща оплатить тестування на коронавірус українським заробітчанам
"Якраз на початку епідемії ми говорили, що наша межа можливостей - 80 тис. тестувань на тиждень. Нині ми вже спокійно робимо 72 тис. тестів на тиждень. Тобто майже виконали поставлену мету", - порівняв він.
Відповідаючи на запитання про те, чи зростуть обсяги тестування до осені, головний санітарний лікар зазначив: "Ми не знаємо, скільки буде додатково лабораторій поза системою, приватні компанії теж розвивають свої потужності. Держава закуповує автоматичні станції для виділення РНК, нові аналітичні панелі, які спростять роботу лікарям-лаборантам".
Ляшко переконаний, що в державних лабораторіях підняти кількість досліджень удвічі здається досить реальним.
Жителі столиці можуть пройти ПЛР-тест на коронавірус у приватних кліках без направлення лікаря та наявності симптомів. Вартість стартує від 1800 грн. Забір біоматеріалу проводять у клініці або на дому. Результати надають за 2 доби.
Коментарі