— Вдома завжди є сушений кизил та кілька настоянок із нього. Рятує при застуді й грипі. Допомагає при головному болю. Зміцнює імунітет, — розповідає 55-річна Галина Курієва з Чернівців.
У вересні заготовляє плоди. Гнилі й пошкоджені відкидає. Розкладає тонким шаром на деко. Сушить три-сім днів і зберігає в банці.
При грипі й застуді 1 ст. л. ягід варить 5 хв. на слабкому вогні. Настоює 8 год. Очищує плоди від кісток і подрібнює блендером. Додає 2 ст. л. меду й перемішує з рідиною. Відвар зберігає в холодильнику. Приймає двічі в день по 50 мл до повного одужання. Для зміцнення імунітету тиждень їсть по пів склянки свіжих ягід щодня.
— Кизиловий кисіль мені помагає при діареї, — каже 45-річна Ірина Ярмоленко з Дніпра. — 50–60 грамів очищених ягід варю 5–7 хвилин у 500 мілілітрах води. Тоді тонкою цівкою вводжу три столові ложки крохмалю, розведеного у воді. Варю до загустіння. Їм кисіль перед їжею по дві столові ложки.
Кизил багатий на кальцій, фосфор, магній і залізо. Регулярне вживання ягоди по 50 г на день збагатить організм цими елементами. Але кизил не можна їсти людям з підвищеною кислотністю, виразкою шлунка й алергією.
— Щоб зменшити прояви ревматизму, приймаю кизилову настоянку, — розповідає 55-річна Інна Любліна з Миколаєва. — Склянку ягід заливаю 200 мілілітрами горілки. Настоюю добу та п'ю по чайній ложці перед їжею 10 днів.
Коментарі
3