Допомагає при безсонні й депресії
— Калину називаю ягодою довголіття. Моя бабця її пила всі 96 років. Тепер і я, щоб стільки прожити, — каже натуропат Ніна Ярмолинець, 59 років, із міста Дунаївці Кам'янець-Подільського району Хмельницької області.
Калину слід заготовляти після заморозків, щоб стала солодша. Вона містить багато магнію, міді, заліза, що допомагають відновити організм після фізичної роботи чи хронічної втоми.
— Зараз така сира погода без сонця, що люди ходять мляві, як пластилінові. В кого виникає апатія, а в когось і депресія. Таким кажу їсти калину з цукром, бо в ній валеріанова й мурашина кислоти. Вони позбавляють від стресу й безсоння. Досить по столовій ложці щодня. Цукру сипати за смаком.
Радить змішати по 1 ст. л. ягід калини та обліпихи. Розім'яти й залити 0,5 л окропу, настояти в термосі. Пити невеликими ковтками протягом дня.
— Калина знижує тиск, тому гіпотонікам треба бути уважними. Іншим теж не варто їсти більше ягід.
У калини корисна й кора. Дубильні речовини з неї мають знезаражувальну дію, що корисно при стоматиті. Для приготування відвару змішує 1 ст. л. подрібненої сухої кори та склянку окропу. Кип'ятить на слабкому вогні 30 хв. Цідить відвар і додає води, щоб була повна склянка. Ним полоще рота.
— Яка б не була корисна калина, з нею краще не ризикувати вагітним. Надлишок речовин, що містяться в цих ягодах, може призвести до вад у плода. І спровокувати передчасні пологи.
Також калина протипоказана людям із підвищеною кислотністю шлунка, подагрою, артритом і камінням у сечовому міхурі.
— У мене інше ставлення до калини. При потраплянні її в організм імунітет знижується в перші 40 хвилин, — каже 56-річний Борис Скачко, столичний дієтолог. — Це особливо важливо в сезон інфекцій, коли імунну систему треба підтримувати.
Говорить, що після вживання калинового чаю зростає в'язкість крові. Від цього може бути загострення ішемічної хвороби серця. У кого низький тиск, може розвинутися гіпотонія. Також виникає ризик тромбозу судин. Калина при температурі від +39°C порушує видільну здатність нирок. Гірше очищуватиметься кров і зросте небезпека приєднання інфекцій.
— Краще випити медову настоянку з перцем. Від неї посилюється приплив крові до горла та стравоходу. Що більше її прибуде до слизової, то активніший буде місцевий імунітет. Від перцю кровообіг посилюється і в трахеї, бо розташована одразу за стравоходом. Дію спеції пом'якшує гречаний мед, що є у складі настоянки. Він — найкраще паливо для печінки. Запускається синтез білків та очищення крові. Добрим доповненням до настоянки є лікарська рослина буркун. Він розріджує кров, завдяки чому підвищується імунітет.
Коментарі