78-річний Павло Дорожинський чотири роки тому встановив у квартирі на Печерську кондиціонер "Самсунґ".
— Квартира на останньому поверсі п"ятиповерхівки, — розповідає чоловік. — Улітку дуже жарко. Відчиняли вікна, ставили потужний вентилятор, але це не дуже рятувало. А взимку батареї ледь теплі. Довелося купити обігрівача.
Помешкання Павла Миколайовича — це квартира-офіс. Дорожинський понад 20 років редагує журнал "Самостійна Україна". Раніше жив за кордоном у Торонто. У його канадському офісі тоді вже був кондиціонер. Тому вирішив купити такий самий у Києві.
Установити кондиціонер самому не можна. Магазини побутової техніки їх не монтують. Цим займаються спеціалізовані фірми, які потім також обслуговують прилади.
Дорожинському допоміг знайомий. 27-річний Роман Гостар працював у такій фірмі. Він порадив кондиціонер "Самсунґ" потужністю 2,2 кВт. Такого вистачить для кімнати — 15 кв. м.
Роман установив прилад за кілька годин. Довелося спускатися з даху на мотузках, щоб за вікном прикріпити виносний блок, який нагнітає у кімнату свіже повітря. Продовгуватий внутрішній блок повісив під стелею у коридорчику між кухнею та великою кімнатою-вітальнею.
Якщо в кімнаті курять, фільтр швидко зношується
— Разом зі встановленням тоді заплатив за кондиціонер дві з половиною тисячі гривень, — згадує чоловік. — Пульт дистанційного керування дуже простий. Можна запрограмувати, щоб він постійно підтримував потрібну температуру.
"Самсунґ" має потужний двигун. Улітку охолоджує кімнату за кілька хвилин, а взимку так само швидко нагріває. Спершу працює інтенсивно. А коли температура в приміщенні дійде потрібної, кондиціонер переходить у звичний режим і підтримує її. Тому енергії споживає небагато.
Павло Миколайович на роботу приладу не нарікає. Лише торік кондиціонер почав голосно дирчати. У сервісному центрі пояснили: засмітився фільтр. Почистити його можна самому. Решітка легко відкривається. За нею є сіточка — фільтр грубої очистки. Його щомісяця треба протирати вологою ганчіркою.
— Усередині кондиціонера також є вугільний фільтр, який поглинає неприємні запахи. Його треба міняти через рік-два, — зазначає 26-річний інженер столичної компанії "Оптім" Андрій Цибуляк. — Та якщо в кімнаті курять, фільтр швидко зношується. Доведеться замінити навіть раніше. Те саме, якщо вікна кімнати виходять на автотрасу. Новий фільтр у магазинах коштує 50 грн.
Основний недолік багатьох кондиціонерів — вони не розраховані на роботу при низькій температурі. Виробники радять вмикати прилад, коли за вікном до -7°С. У мороз може заклинити компресор. Кондиціонери "Панасонік", "Тошіба" й "Дайкін" можуть працювати при -15°С. На прилад можна поставити блок "холодний комплект". Із ним кондиціонер витримає до -30°С.
Павло Дорожинський під час встановлення попросив майстра поставити "холодний комплект". Рік тому, під час сильних морозів, прилад працював безвідмовно.
Установити систему легше на перших поверхах
— Скільки коштуватиме встановлення кондиціонера, залежить від поверху, — розповідає комерційний директор компанії "Євротех" Олег Сєміда, 37 років. Його фірма продає й установлює кондиціонери "Самсунґ", "LG", Сенсей", "Фуджі Електрик", "Чіґо". — Сам кондиціонер у квартирі прикріпити неважко. А от із зовнішнім блоком іноді бувають проблеми.
У квартирі на першому–другому поверсі монтаж коштує 650 грн. За кожен вищий поверх треба доплачувати. У монтажних фірмах пояснюють: ціна залежить від складності робіт. Іноді доводиться залучати верхолазів.
Найдешевший охолоджувач повітря коштує 1200 гривень
Ціна на кондиціонер залежить від його потужності та виробника. Найдешевший китайський у "Фокстроті" продають за 1200 грн. Прилади відомих виробників коштують понад 2 тис. грн. Іноді вартість системи залежить від того, де зібрали продукцію фірми. Наприклад, різниця між японським і малайзійським "Панасоніками" — понад тисяча гривень. Кондиціонер, який працює тільки на охолодження, без обігріву, дешевший на 200–300 грн.
Коментарі