— У мене велике подвір'я, взимку замучуюсь чистити його від снігу. Тільки почистив звечора — на ранок знову треба. Купив електричного снігоприбирача, — розповідає 34-річний Олег із міста Бровари на Київщині. — Вибрав в інтернеті найдешевшого. Привезли, розпакував — простіше простого: моторчик, корпус, пластиковий шнек, вимикач і кабель. Торік чистив ним. Результатом задоволений, але він підходить лише для відкритих територій. У забудованому дворі швиряє сніг на стіни.
— Попит на снігоприбирачі зростає з кожним роком, — каже киянин 26-річний Олександр Півторацький, менеджер з продажу садової техніки. — На початку цієї зими теж був ажіотаж, як випав перший сніг.
Олександр радить вибирати снігоприбирач залежно від території, яку треба чистити.
— Головне правило — снігоприбирачами треба чистити лише сухий сніг. Бо люди елементарно не читають інструкції. Починають довбати лід, згрібати якесь листя. Тоді мотори горять, шнеки ламаються.
Прибирачі бувають ручні, електричні та з бензиновим двигуном.
— Найпростіший — ручний. Це лопата-ківш зі шнеком. Але таким багато не прибереш. Електричний краще, але виникають труднощі з дротом, який треба тягати двором, теж не мегапотужний. Найкращі — бензинові. За хвилину прибирають півтонни снігу. Такі коштують від 5 тисяч гривень. За 7,5 тисячі буде аналог відомої фірми. За додаткові 700–800 гривень можна купити прибирач з підігрівом ручок, фарою. На літо його треба змастити і накрити від пилюки. Перед сезоном — попіджимати всі кріплення та змастити.
Коментарі