Оформити доріжку в саду, відмежувати й затінити зону відпочинку можна за допомогою перголи — підставки для в'юнких квітів. Роблять у вигляді стінок, арок і навісів.
— Для мене немає нічого кращого після роботи на грядках літом, як відпочити в тіньку, — каже 39-річна киянка Ірина Коростишева. — Дача нова, то дерева ще не піднялися. Тому зробили з чоловіком за лавкою широку драбинку, а зверху — прямокутну арочку для квітів. Використали бруси, на які монтують гіпсокартон. Зарівняли їх наждачною бумагою і полакували. Скріплювали саморізами. Щоб знизу дерево не гнило, забили прямокутні труби і встановили на них. Навколо посадили клематіси. За півроку квіти затягнули все над лавкою. Коли цвітуть, то, крім прохолоди, відчуваємо легенький аромат.
Перголи закривають виноградом, жимолостю, трояндами, кампсисами. Металеві — довговічніші.
— Ми бачили різні перголи на виставках, де брали участь. Вирішили теж виготовляти їх. Конструктори поміркували й розробили модель. Основна вимога, щоб вона не була важка й переносилася, — розповідає технолог заводу металевих конструкцій 56-річна Ніна Протова з Чернігова. — Полотно зварене із прутів на відстані 10 сантиметрів один від одного, ромбами. Зверху додали ковані елементи у вигляді завитків. Знизу приварили залізні круги, щоб конструкція була стійкою, але не закопувалася. Важить усе 26 кілограмів, можна переносити. Пергола складається із трьох створок, 2 метри висотою і по метру шириною. З'єднані завісами, то можна ставити не лише по прямій лінії, а й по ламаній, буквами "П" або "Г". Коштує 2,2 тисячі гривень.
Коментарі