На зиму мені треба купити шапку. Я пішла на львівські ринки й дізналася цікаву річ — в Україні стали шити класні шапки. Їх навіть копіюють поляки.
На ринку "Шувар", що у Сихівському районі Львова, вибір шапок великий: з дашками, з вушками, зі шнурочками, з натуральної тканини, зі шкіри, в'язані. Найдорожчі на ринку — шкіряні шапочки. Коштують в середньому 180 — 200 грн. На престижному львівському ринку "Південний" такі на 50—60 грн дорожчі. За 85—95 грн можна купити штучні шапочки-дублянки. Новинка цього сезону — жіночі комплекти "букле" за 70—78 грн. Можна купити окремо саму шапку — за 50—58 грн.
Приватний підприємець Богдана Пляцушок, 45 років, понад десять років торгує шапками. Товар її магазинів вирізняється з-поміж інших оригінальністю фасонів та вдалою гамою кольорів.
— Цього сезону модні жіночі шапки-"панамки" або капелюшки "під панамку", а також шапки-жокейки з козирками, — розповідає Богдана. — Чоловікам подобаються шапки, до яких пристала російська назва "воровка" — кепки з дашками. Найбільше розкуповують вельветові "воровки".
Власниця бутика розповідає, що її товар здебільшого український. Донедавна вона привозила шапки з Польщі, а тепер на прилавках фабричні вироби з Луганська, Запоріжжя, Алушти.
— У цих містах працює чимало модельєрів, які чи не щотижня "видають" новий фасон, — каже пані Богдана. — Українські вироби навіть зацікавили польських колег, з якими я працюю багато років. Вони просять зразки, щоб "списати" моделі й виготовляти аналогічні в себе.
Я приміряла кілька шкіряних "панамок" і лакових кепочок з козирками. Шкода, "дашки" мені не пасують. Богдана Пляцушок порадила теплу шапку-дублянку. Але таку в гардеробі вже маю. Мене зацікавила інша — котонова бейсболка. Глянула в дзеркало і не захотіла знімати. Покупка обійшлася у 45 грн.
Коментарі