На початку 90-х в Україні почали розводити травоїдних свиней корейської і в"єтнамської порід. Вони невибагливі в їжі і швидко набирають вагу. За сім місяців корейська свиня важить до 100 кг. Її вага у дорослому віці майже 120 кг.
В"єтнамські свині менші, важать близько 80 кг. М"ясо не жорстке, як у більшості порід свиней. Його часто купують для літніх людей, яким важко пережовувати свинину.
52-річний Володимир Катрич із міста Ромни Сумської області розводить корейських свиней на продаж п"ять років. Перші дві пари купував на Полтавщині. Тепер у господарстві постійно живе чотири свиноматки і два кнури. Син чоловіка 18-річний Євген створив сайт, присвячений догляду за травоїдними породами свиней: http://korej.at.ua.
— Корейська і в"єтнамська породи свиней не мають жодного стосунку до Південно-Східної Азії, — розповідає Катрич. — Це європейські породи, їх давно розводять в Угорщині. Назви свині отримали через зовнішній вигляд: у корейської травоїдної рило у зморшках, а в"єтнамських свиней можна розрізнити за невеликим розрізом очей.
Обидві породи неагресивні. Їх випускають у двір, виводять пастися. Свині часто граються із собаками.
Тварини мають добрий нюх. Їх можна підкликати їжею, наприклад наливати в корито молоко. Свині одразу повернуться у хлів.
— Поросят корейських і в"єтнамських свиней бажано купувати, коли їм більше двох місяців, — радить чоловік. — Тоді вони їдять траву, як дорослі свині. Місячним поросятам, окрім окремого харчування, потрібно колоти гемоглобін. Одразу після народження його в організмі не вистачає.
Свині часто граються із собаками
Годують ці породи свиней тричі на день. До їжі вони неперебірливі. Можна давати будь-яку траву, окрім конюшини. Вона шкідлива для стравохідної системи.
Зелений корм бажано чергувати з ячмінною, кукурудзяною, пшеничною кашами. Також можна давати дерть — борошно грубого помелу. Восени свині їдять гарбузи, столові й кормові буряки, кабачки.
— Головне — слідкувати, щоб свині не переїдали, — радить Володимир Катрич. — Вони, як корови, часто заковтують більше їжі, а потім лежать і ремиґають.
Перевагу корейській породі свиней чоловік віддав ще й через те, що вони не риють землю у дворі, як "в"єтнамці". У дворі чоловік має кілька вишень і кущі малини, свині їх не зачіпають.
Чоловік тримає свиней у хліву із силікатної цегли. Із наближенням холодів у тварин збільшується волосяний покрив, тому вони не мерзнуть. Коли у свині з"являються поросята, на ніч у морози вмикає обігрівач. Удень свиноматка сама гріє поросят.
На зиму травоїдним свиням заготовлюють сіно. До висушеної трави додають суху кропиву. Її запарюють, щоб була м"якою й соковитою.
— Якщо купувати травоїдних свиней для розплоду, бажано брати старшого кнурика й меншу свинку, — радить Володимир Катрич. — У цих свиней швидко настає статева зрілість. Тому вже наступного року в пари будуть поросята.
Торік двомісячне порося корейської породи коштувало 350–400 грн.
Коментарі
4