Кожен п"ятий чоловік принципово не носить ділового одягу. Решта — раз на п"ять років купують новий костюм, раз на рік — краватку, на півроку — сорочку.
Найретельніше львівські мужчини добирають галстук. Принаймні так стверджують продавці львівського магазину "Бізнес стиль", що на вулиці Театральній, 23.
— У нас одягаються найвибагливіші чоловіки,— розповідає менеджер Наталія Запромьотова, 40 років. — Товар можна підібрати на будь-який смак — до кольору очей, сорочки, костюма, навіть до шкарпеток.
Ціни у "Бізнес стилі" високі. Найдешевша сорочка коштує 350 грн, найдорожча — 850. Краватки — 290–390 грн. За елегантний костюм потрібно викласти щонайменше 2090 грн.
— Костюми німецького, французького та голландського виробництва, — каже Наталія Запромьотова. — Вони дуже зручні й добре носяться. Таку ж репутацію мають галстуки та сорочки.
Продавці магазину стверджують, що наймодніші цього сезону світлі костюми з піджаками на два ґудзики, світлі сорочки та однотонні краватки: помаранчеві та кольору морської хвилі. Не виходять із моди і галстуки–метелики. Правда, одягають їх не на ділові зустрічі, а на вечірки.
Краватка почалася з "хальстука"
Мода на галстуки прийшла до нас із Франції. Слово походить від німецького "хальстук" — шийна хустинка.
Шийні хустинки носили у Давньому Римі. Ними затуляли шию, щоб не застудитися. Першими краватки почали вдягати хорвати у XVII столітті. Невдовзі ними стали користуватися французи, особливо шляхетне панство.
Коментарі