Ексклюзиви
Понеділок, 31 жовтня 2016 17:05
Ольга Гембік
Ольга Гембік
Ольга Гембік

На своєму місці

Біла "Тойота" паркується на бруківці перед вікнами банку в зелених ролетах. Чітко – у свіжу купу листя. І воно злітає в повітря.

– Ти шо робиш? – кричить з іншого боку тротуару двірник у фіолетовій куртці. Летить із широкою лопатою навперейми до машини. На бруківці від ранку він назгрібав із десяток невеликих куп.

– Я – клієнт банку, – відчиняє дверцята чоловік у жилеті, від хвилювання поправляє окуляри на переніссі. На сидінні праворуч під склом – перелякані очі його пасажирки.

– Мене ваші гроші не волнують, – трясе лопатою двірник. – Я на своєму місці.

У невеликому продуктовому магазині поряд марно намагаюся відшукати притомний перець – овочі зморщені ­й ­покручені. Біла цибуля пустила соковиті пагони. Жовту треба намацувати у ящику з лушпинням – майже вся напівзогнила.

– У того, як його... Ну, той, котрий із тим оце, доки ще той не пішов, – поряд бабця щось розповідає високій дамі в капелюшку. Обоє копирсаються в ящику з часником. Шукають головки щонайменші. Часник давно сягнув за 100 гривень. – Ну, той, що з Черновецьким. Обнародовав свої багатства.

Очевидно, мова про електронні декларації. Бабці здається, що я зацікавилася. Бо хапає мене за рукав. Пручатися не виходить, затиснута між стелажами.

– Кажуть, там пару мільйонів, – вона застигає з підтиснутими губами, – А може, й десять! Може, й більше.

– Доларів, – бовкаю на автоматі, перебираючи морщений перець.

– Та де, – вона махає рукою й утаємничує мене. – Гривень.

– Ой, жіночко, – на обличчі дами в капелюсі жодної емоції. – Не хочеться вас розчаровувати. Не хвилюйтеся, вони там на своєму місці. А вам ось головка ціленька.

На касі бабці пробивають часник, печиво "Марія", найдешевший спред.

– У нього там на пару мільйонів гривень, – бабця все ще намагається отримати вдячного слухача. – А може, доларів.

– Слєдущій, – байдуже каже касир. Він на своєму місці.

Зараз ви читаєте новину «На своєму місці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода