Від початку літа у київському барі "Віолас Бірштубе" на бульв. Шевченка з"явилося полуничне меню. Відвідувачам пропонують карпачо з полуниці за 40 грн, млинці з полуницями та морозивом — 45 грн, полуничний мохіто — 65 грн. За 30 грн можна скуштувати ягід зі сметаною, полуничний чизкейк чи суп із морозивом.
Готувати карпачо шеф-кухар 23-річний Ігор Дика починає із соусу. Виливає у миску 60 г сметани, додає 50 г цукру і 30 г полуничного гренадину (сиропу. — "ГПУ"), перемішує. Масу рівномірно розподіляє на дні широкої тарілки. 250 г вимитих та почищених від плодоніжок полуниць нарізає тонкими скибками і викладає на шар соусу. Посередині кладе кульку ванільного морозива, прикрашає листям м"яти та збризкує іншим сиропом — топінгом.
— Карпачо — традиційна страва італійської кухні. 1950 року у Венеції її придумав Джузеппе Чіпріані, власник культового "Гарріс Бар", — каже Ігор Дика. — Назвав страву на честь живописця доби Відродження — Вітторе Карпаччо. У його картинах багато червоного кольору. Спочатку карпачо готували тільки з яловичини, потім так почали називати будь-який тонко нарізаний продукт — м"ясо, рибу, гриби, овочі, фрукти.
Для приготування полуничного супу кухар збиває у блендері вимиті й очищені від плодоніжок полуниці. Викладає у глибоку тарілку та додає кілька кубиків льоду. Каже, страва має бути прохолодною. Зверху кладе кульку ванільного морозива і прикрашає листиками м"яти.
Іноді полуничні супи присмачують вином, шампанським, чорним перцем, корицею, сухариками, кидають рис.
Для тришарового чизкейку Ігор Дика готує бісквіт. Для цього 10 жовтків перемішує із 300 г борошна. Додає 1 ч. ложку гашеної соди. Далі — білки, збиті з 200 г цукру. Масу виливає у форму та випікає 20–25 хв.
Ягоди покращують роботу мозку, нирок, серця та шлунка, підвищують працездатність
Наступний шар — сирна маса. Для її приготування розводить у 200 мл води порошок для полуничного желе, додає 150 г цукру, 50 г полуниці, 200 г сиру і перемішує. Каже, підійде сир будь-якої жирності. Потім додає до суміші 125 мл вершків. Готову сирну масу виливає на бісквіт. Наостанок кухар нарізає скибками полуниці, викладає на сирну масу та заливає полуничним желе — щоб "конструкція" краще трималася.
— Закуповуємо полуницю на Бессарабському ринку. Ранні сорти не використовували, бо в них забагато пестицидів, та й смаку ніякого. Полуничні страви часто замовляють, бо це смачно і корисно. Ягоди містять вітамін С та фолієву кислоту. Покращують роботу мозку, нирок, серця та шлунка, підвищують працездатність.
Коментарі