понеділок, 31 березня 2014 06:00

Торт "Захер" просочують вишневим лікером

Автор: ФОТО: Віталій_Іванченко
  Торт ”Захер” прикрашають квітами з шоколаду
Торт ”Захер” прикрашають квітами з шоколаду

— Смачніший за цукерки, ніжний і не надто солодкий, — розказує 57-річна черкащанка Віра Парфьоненко про торт "Захер". Пече кондитерські вироби на продаж. — На свята рідні замовляють найчастіше. Тісто готую з трьох порцій, перед випіканням змішую.

Збиває міксером 120 г масла зі столовою ложкою цукру. Додає щіпку солі й ванілін. Вбиває частинами 5 жовтків. Тоненькою цівкою вливає 100 г розтопленого шоколаду. Для другої порції вимішує міксером 5 білків. Не вимикаючи всипає півсклянки цукру й щіпку солі. На третю — півсклянки борошна змішує з чайною ложкою соди.

— Всипаю в нову посудину по третині кожної порції і вимішую лопаткою зверху донизу. Повторюю процедуру. Відразу змішувати все не треба, бо маса не буде однорідною. Потім у духовці не підійде.

Випікає в роз'ємній формі на пергаменті. Ставить в електродуховку, розпечену до 165°С. Коли корж починає підніматися, доводить до 180. За 40 хв. він готовий.

— Коржа ділю надвоє. Просочую півсклянкою цукрового сиропу, в який додаю дві ложки вишневого лікеру, — пояснює господиня. — На нижній шар викладаю тоненько абрикосовий джем. Перемащую шоколадним кремом ганаш. Французи роблять його з чорного шоколаду, але мені гіркуватий. Додаю навпіл із молочним.

Крем готує у двох посудинах. У першій 125 г вершків доводить до кипіння, охолоджує до кімнатної температури. Всипає подрібнену плитку чорного шоколаду. Вимішує міксером до однорідної маси. Додає 20 г вершкового масла і трохи збиває.

— Так само готую другу частину, вже з молочним шоколадом. Тільки додаю не 20, а 80 грам масла. Ще теплим вимащую на торт.

Зараз ви читаєте новину «Торт "Захер" просочують вишневим лікером». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути