— Безе або меренги люблю з дитинства. Мама купувала у хлібному. Лежали поряд із батоном. Дві частини, з'єднані начинкою. Її прибирала, а безе з'їдала. Тепер навчилася готувати, — каже киянка Ірина Сушкова, 29 років.
Для безе потрібні два складники: яєчний білок і цукор, — пояснює.
— Вмикаю духовку на 200 градусів, нехай гріється. Два дека застеляю пергаментом. У чотирьох яєць відділяю жовтки. Для десерту не знадобляться. Можна окремо збити з цукром і півсклянкою молока. Вийде поживний напій. Білки збиваю міксером не менш як дві хвилини. Не перестаючи, засипаю склянку цукру. Збиваю ще зо три хвилини. Має бути щільна тягуча піна. Не падає, якщо перевернути посудину догори дном.
Зачерпую збиті білки ложкою і викладаю на деко. Кожній частинці надаю округлої форми. Можна робити яку завгодно. Начинки не кладу. І так смачні й легкі, немов повітряні. Запікаю півтори години, температуру не зменшую. Плита в мене електрична. На газовій часу витрачаю на 15 хвилин менше.














Коментарі