Зберегти ягоди на зиму можна кількома способами: зварити варення чи джем, закатати компот, пересипати цукром чи засушити. Або покласти свіжими в морозилку, якщо маєте сучасний холодильник, який не треба розморожувати. Господині розказують, як це роблять, щоб було смачно й економно:
— Уже з рік не варю варення, — каже вінничанка Олена Прокопчук. — Частину ягід заморожую, решту перетираю з цукром і зберігаю в холодильнику. Найсмачніші заморожені смородина, порічки та вишні без кісточок. Полуниця мені не сподобалася, пиріжки з такими ягодами виходять пусті. А коли розморозиться, стає водянистою і без смаку. Годиться лише на компот — для цвєту і запаху.
Торік господиня обвалювала в цукрі кожну вишню без кісточки, складала в пластиковий лоток і ховала в морозилку. Ягоди були, як свіжі.
— У сусідки попробувала ще один рецепт із вишень. Ягоди помити, посушити, перекрутити через м"ясорубку або на блендері. Додати цукор і поставити в холодильник. Перші 2 години перемішувати ложкою, щоб суміш рівномірно замерзла. Я добавила трохи сметани. Вийшло, як йогурт. Склала його в пакетики — й у морозилку.
У книжці рецептів Олена вичитала, що вишню заморожують із м"ятою. Кілька гілочок відварює і додає до перетертих ягід.
— Це повноцінний десерт, можна витягувати і їсти. Виймаю морожену вишню спеціальною ложкою для морозива. Прикрашаю свіжими листками м"яти. Можна додати в десерт стакан чорниці.
Наталя Миколенко, подруга Олени, готує царське вишневе варення. З ягід виймає кісточки. У кожну кладе шматок волоського горіха. Кілограм вишень засипає кілограмом цукру й залишає на ніч. Додає 15 вишневих листків для аромату. Постійно помішуючи, доводить до кипіння й вимикає. Так кип"ятить 10 разів. Гарячим розливає у стерильні банки.
— Між кип"ятінням варення має повністю охолонути. Зазвичай варю його з тиждень. Вишні виходять цупкі, — пояснює Наталя.
Кілограм вишень засипає кілограмом цукру і залишає на ніч
Персики Олена консервує з лимонною кислотою.
— Не люблю персиків зі шкіркою. Тому спочатку ошпарюю їх, знімаю шкірку. Розрізаю навпіл і виймаю кісточку. Бо консервація з кісточками може стояти тільки до січня. Потім виділяється специфічна речовина і таких закруток краще не їсти, можна отруїтися.
Половинки складає в літрові банки й заливає гарячим сиропом. На 1 л води півсклянки цукру і чайну ложку лимонної кислоти. Стерилізує банки 15 хв.
Чорницю Олена Прокопчук підсушує на сонці, а потім у газовій духовці.
— Ягід не мию. Розстеляю на великому ситі й ставлю на сонце. Так стоять зо два дні. Тоді — на 10 хвилин у духовку при 200 градусах. Як підігріються, охолоджую і знову в духовку на стільки ж часу. Так чотири-п"ять разів. Підсушені ягоди зсипаю у суху банку, зберігаю на полиці разом із крупами. Додаю в печиво замість ізюму.
Із перестиглої чорниці готує мармелад.
— Кілограм ягід перетираю і кип"ячу приблизно півгодини. Додаю півкіла цукру з пектиновим порошком — для згущування. Ще чайна ложка лимонної кислоти. Щоб перевірити готовність, беру стакан холодної води і капаю туди мармелад. Якщо не розтікається — готовий. Гарячим розливаю по банках і закриваю. На Новий рік із нього роблю цукерки. Мармелад підігріваю й виливаю в лоток. Ставлю в холодильник. Нарізаю чотирикутники і вмочаю їх у розтоплений чорний шоколад.
Банку з компотом слід загорнути ковдрою
Із малини і смородини готують парений компот. По склянці митої малини та смородини засипають у 3-літрову банку. Стільки ж цукру. Заливають окропом. Банку закривають металевою кришкою і замотують теплою ковдрою, доки не охолоне. Компот має смак свіжих ягід.
Коментарі