- М"ясних фаршированих їжаків уперше приготувала на день народження сина 2-річного Андрійка. Вичитала рецепт у журналі. Малий був у захваті, - розказує полтавка Тетяна Гончар, 33 роки. - Їх нескладно робити. Спершу змішую кілограм фаршу з яйцем. Добавляю розмочену в молоці булку. Солю, перчу.
Для начинки потрібно 12 варених яєць, варена морквина, 100 г твердого сиру, два-три зубки часнику та дві ложки майонезу.
- Сир і моркву натираю на дрібній тертці, видушую часник. Варені яйця розрізую навпіл, виймаю жовтки, перетираю їх із морквою та сиром. Щоб начинка була пластична, перемішую її з майонезом. Фарширую яйця і складаю їх докупи. Виходить знову ціле яйце.
Тетяна бере шматок м"ясного фаршу, на долоні розпліскує, як оладок. Посередині кладе яйце. Обгортає його фаршем. З одного боку виліплює пальцями ніс, як у їжака.
- Його треба трішки підняти вгору, щоб їжак веселий вийшов. З чорного перцю горошком робимо очі та ніс. У спину втикаємо тонку вермішель - вийдуть голочки.
Їжаків викладає на змащене олією деко, випікає в духовці півгодини на середньому вогні.
Подаю мишу на вареній ковбасі, помідорі та хлібі
Киянка 18-літня Ганна Павлова готує із яєць колобка для своєї племінниці Аліни.
- У підсолену киплячу воду кладу жовток. Коли звариться, виймаю ложкою, аби остиг, - розповідає Ганна. - Тим часом у скибці хліба на сковороді вирізаю круг та виливаю туди білок. Смажу з обох сторін. Потім білок дістаю з хліба, на дірку виставляю жовток. Виходить колобок на пеньку. Очі йому роблю з горошків перцю, рот та капелюшок - із крабових паличок. Мала не може дочекатися, коли до кінця приготую. А звичайної яєчні не їсть.
У журналі "Твой малыш" Ганна вичитала рецепт миші.
- Тілом є яйце, зварене вкруту. Прорізаю для вух два подовгасті отвори. Вставляю туди кружальця огірка. Очі роблю зі шматків чорних маслин, ніс - із болгарського перцю, хвіст із галузки кропу чи петрушки. Подаю мишу на вареній ковбасі, помідорі та хлібові. Виглядає дуже гарно. Ще виписала десерт для дітей - сніговик із бісквіту.
Тісто місить із шести яєць, півтори склянки цукру, дрібки солі, двох із половиною склянок борошна та трохи соди, погашеної оцтом. Усе збиває міксером.
- Форми сніговика купила на базарі по 15 гривень. Їх нічим не змащую. Тісто накладаю ложкою до половини форми. Печу в духовці 15-20 хвилин при температурі 180 градусів. У той час важливо не відкривати дверцят, тісто може не піднятися. Готового сніговика розрізую навпіл, змащую його молоком, аби став м"якшим. З"єдную та ставлю в холодильник на добу. Потім мороженою чорницею викладаю на коржі очі, малюю брови й усмішку. Збитими вершками довкола сніговика роблю сніг.
Коментарі