— Жінка добре готує — вдається борщ, рагу, смажене м'ясо. А от десертів робить мало, це не її. То корж підгорить, то пиріг у руках розсипається, — розповідає киянин Дмитро Остахов, 36 років. — Як кидав курити, пристрастився до солодкого. Тоді й навчився робити мармелад.
Солодощами пригощає сина і дружину. 1 кг яблук чистить від шкірки. Кожне ріже на 10-12 шматків разом із кісточками та серцевиною. Викладає в глибоку скляну миску.
— Беріть таку посудину, щоб можна було довго гріти в мікрохвильовці й не трісла від високої температури. Заливаю яблука склянкою теплої води. Ставлю у пічку. Грію на максимальній потужності 25 хвилин.
Дістає печені фрукти, викладає порціями на друшляк і розтирає на пюре.
— Якщо маса виходить загуста, можна долити півсклянки води. Протерті яблука так само ставлю в мікрохвильовку. Крізь скло слідкую, щоб закипіли. Тоді дістаю і трохи перемішую. Роблю так ще двічі. Печу, доки маса не зменшиться вполовину. Пюре щоразу стає густішим, в'язким.
Мармелад у мікрохвильовку ставлять чотири рази. У перерві додають цукор. Дмитро обходиться без нього.
— Головне — не сипати цукор у яблука із самого початку. Тоді на смак буде підгоріле. Краще додати за 10 хвилин до готовності.
Дістає і дає масі охолонути. Тоді перекладає у харчові пластикові контейнери.
— Лишаю мармелад відкритим на три дні. За цей час має "схопитися", тоді його легко дістати з коробки. Якщо маса не зовсім тверда і липне до пальців, треба підсушити. Взимку ставив на півдня біля батареї, а зараз — на сонце чи біля плити. Тоді мармелад темнішає до коричневого кольору й добре тримає форму. Щоб його порізати, треба докласти зусилля.
Кубики солодощів можна зберігати півтора місяця у кухонній шафі. Найкраще — в коробках на паперових серветках.
Коментарі