На Великому фестивалі пива у Києві українські та зарубіжні пивовари представили 50 сортів цього напою. Найдорожчим серед них було німецьке копчене пиво. Півлітра коштувало 40 грн.
— Його виготовляють у невеликій баварській броварні з 300-літніми традиціями, — каже технолог Віталій Драчук, 24 роки. — Пророслий солод та зелений хміль викладають на сітку і коптять на букових полінах, які мають заготовити за три роки. Витримані дрова роблять коптіння більш ніжним. Це надає пиву смак грузинського сиру сулугуні. Найкращою закускою під копчене пиво є засолене, приправлене і висушене на вітрі м"ясо.
У сусідньому лотку продають курятину, свинину, яловичину та навіть страусятину й оленину. М"ясо закуповують на оленячих фермах в Німеччині та Росії. 25 г коштує від 7 до 17 грн.
— Найдешевша у нас курятина. Вона солодкувата і найбільше подобається дітям, — говорить 34-річна Анна, продавчиня. — Чоловіки обирають найчастіше свинину, вона жорсткувата і найбільш солона, гарно смакує до світлого пива. Жінки беруть яловичину. Вона ніжніша. Зі 100 грамів м"яса можна виготовити 25 грамів висушеної строганини. Але справжня строганина — це сире заморожене м"ясо. Його нарізують тонкими скибами, приправляють та солять. Їдять ще замороженим. Це страва північних народів — чукч, ескімосів, а також корінних американців.
Коньяк дає м"який легкий післясмак
У сусідньому лотку продають сиров"ялений махан — татарську ковбасу.
— Її можна робити лише з кінського м"яса та сала, — розповідає 27-річний Денис Павленко, представник торгової марки "Торос". — Приправляють часником, сіллю, червоним та чорним перцем. Перед тим, як ковбасу крутять, м"ясо віджиловують, нарізують і замочують у томатному соусі або в коньяку. Коньяк дає м"який легкий післясмак. Такий махан смакує також до червоного сухого вина. Є ще мармуровий махан — це ковбаса, яку роблять з особливого шматка м"яса. З якого саме, сказати не можу, бо це технологічна таємниця. У розрізі м"ясо нагадує полірований мармур. Є воно не у кожної коняки і вважається елітним сортом.
На фестивалі представили 40 видів сосисок. Світлі сосиски краще підходять до світлого пива, а копчені — до темного.
Раків варять у пиві з цибулею
Із пива готують соуси, супи, коктейлі. Його додають до м"яса, риби та випічки.
Для супу потрібно 300 г пива, 1 ст. л. сметани, 200 г кисломолочного сиру, два сирі жовтки, 1 ч. л. солі. Всі інгредієнти змішують із кип"яченим пивом. Лише сир додають наприкінці у тарілку із супом. Окремо подають грінки.
Раки в пиві
Кип"ятять по півлітра пива і води. Потім кладуть раки, додають подрібнену цибулю, моркву, петрушку, кріп, кінзу, лавровий лист і сіль. Варять 10 хв. Раків подають до столу в каструлі з відваром.
Риба у пивному соусі
1 ст. л. борошна обсмажують в 1 ст. л. масла. Додають 100 г юшки з відвареної риби і заливають 400 г пива. Кип"ятять 2 хв. Потім за смаком приправляють лимонним соком, цукром. І поливають ним відварену рибу.














Коментарі