Киянка Тетяна Коцюба, 33 роки, готує вдома їстівні каштани. Восени їх продають свіжими.
— Уперше купила їх вісім років тому в супермаркеті біля дому. Не знала як готувати, то підсмажила просто на сковорідці. Пробувала, а коли почали тріскатися, зняла. Побачила, що половина горіхів всередині були чорні, зіпсовані. А цілі виявилися смачними. Смак солодкуватий навіть у сирих. У готових серединка стає м'якою. Каштани нагадують картоплю в мундирах. Відчувається й горіховий присмак.
Тетяна купувала різні каштани й експериментувала з рецептами.
— Найсмачніші, але дорожчі в супермаркеті "Ашан". Вони там по 55 гривень за кіло. Не знають, що їх потрібно тримати в холодильнику. Колись накупила багато і вдома просто так поклала. За тиждень попсувалися.
Якось спробувала приготувати каштани в духовці. За 20 хв. почула звуки вибухів.
— Дістала каштани і зсипала їх на піднос. А вони далі вибухають, почали стріляти у стелю, стіни, підлогу. Я піднос кинула та втекла з кухні. Коли все стихло, наважилася зайти. На стелі досі є сліди від мого експерименту. Тепер смажу каштани лише на сковорідці, іноді помішую, як соняшникове насіння. Читала, що з них також варять суп-пюре. Але переводити таку смакоту не хочу. Бо їсти варену кукурудзу — це одне, а кашу з неї — інше.
Минулого тижня на сільськогосподарському ярмарку купила українських каштанів по 25 грн. Вони темніші, дрібніші та менш солодкі.
— Ті каштани збирали в Карпатах. Продавець пояснив, що перед тим, як у духовку пхати, кожен плід треба проткнути голкою, тоді буде лопатися, але не стріляти.
Коментарі
1