Киянка 30-річна Тетяна Калашнюк на провідну неділю замість пасок, що несуть на цвинтар, пече медові пряники. Розмальовує. Отримує виріб у формі паски з писанками та свічкою.
— Замовила в інтернеті форму. Вирізую з тіста пасочку й збоку яєчко. Можна й самому на картоні намалювати й обрізати тісто по контуру. І пасочка, й солодке разом. Печива чи цукерки на гробки вже можна не купувати, — розказує.
Ставить на парову баню 250 г меду. Доки розтопиться, розтирає 300 г цукру з 200 г вершкового масла.
— Беру 73-відсоткове. Не найдорожче, але й не маргарин. Від нього тісто гумове. Не такі крихкі пряники. Якось замінила масло на маргарин, щоб здешевити, шеф зразу вчув. Каже: партачиш, Таню.
Рецепти тестує на роботі. Працює менеджером зі зв'язків із громадськістю у фармацевтичній компанії. Випічкою печива заробляє гроші для лікування поранених в АТО.
— У Різдво робила рукавички, дзвоники. До дня Валентина — серця у вишиванках. Ніби нічого унікального, а народу подобається. На 8 Березня був бум. Спала по три години. Замовляли колеги, знайомі. До Великодня три тижні пекла ці паски з писанками. Думала, потім перепочину. Але, хто брав на Великдень, замовили на проводи.
Додає в тісто окремо збите яйце й два жовтки. Білки від них залишає на декор. В іншій мисці 700 г борошна змішує з 2 ст. ложками какао і спеціями: корицею, сухим імбиром, ваніллю, мускатом.
— Читала на форумах, народ ще гвоздику кидає. Я кави ллю й дві ложки коньяку. Густенько заварюю маленьку чашечку. Все це називається кондитерські духи. Аромат кожен собі сам творить зі спецій, цедри.
Змішує все разом і вимішує в однорідну масу. Загортає тісто в харчову плівку, кладе в холодильник.
— Пекти можна через дві години, а може й дві доби лежати. Мед і кориця — це природні консерванти.
Тісто розкочує на пергаменті, щоб вирізані пряники легко відставали. Форму посипає борошном. Пряники завтовшки 2 см. У розігрітій духовці ще піднімаються. Пече 7 хв. при 200°С. Пряники холонуть. Густою глазур'ю робить кантик по краю. Захолоне й буде тримати кольорову глазур, якою вкриває виріб. Як висохне — з кондитерського мішечка глазур'ю з фарбами малює писанки та свічку біля паски-пряника.
Глазур збивають виделкою
— Навіть від ручної збивалки в глазурі багато кисню й береться пухирцями, а про міксер й мови нема. Все вилочкою розкалатою, — каже Тетяна Калашнюк.
До двох білків, що залишилися від тіста, всипає 200 г цукру. Потім додає пачку цукрової пудри. В однорідну масу без грудок вливає столову ложку соку із свіжого лимона. Глазур із кислинкою смачніша. Готову розкладає в невеликі піали й додає харчові фарби. Мисочки з глазур'ю накриває харчовою плівкою, бо швидко сохне.
Коментарі