Кавуни можуть пролежати до Нового року. Як правильно зберігати їх, радять продавці ягід київського ринку "Виноградарь". Кілограм кавунів тут продають по 1,5–2 грн.
— Як жили у приватному будинку, майже до Нового року кавуни їли, — плескає по смугастій херсонській ягоді Лариса Черниш, 41 рік. — Зберігали їх у соломі на горищі. А як морози брали, то забирали у будинок і всі з"їдали.
— А як вибирали кавуни для довгого лежання? — запитую.
— Та ніяк. Чому суджено згнити, то зігниє, — розводить руками Черниш. Каже, що на Виноградарі лише смугасті кавуни продають. — Зелених із тонкою шкіркою та маленьким чорним насінням уже немає — вибракували баштанники. Тепер лише голландське насіння сіють.
Великий кавун Лариса розрізає навпіл і продає частинами по 2 грн кілограм.
48-річний Атар радить зберігати кавуни у льоху в тирсі.
— Посипаєтє пол опілками, кладьотє арбуз і знову опілки, — лисий кавказець апетитно їсть яскраво червону серединку, аж сік крапає з підборіддя. — Арбуз берьотє без разниці какой.
— Краще наші, со Скадовська, по півтори гривні за кілограм, — хвалить свої ягоди сивий помічник Атара.
Бакинця Валеха Шейдаєва, 29 років, ледь помітно за купою великих кавунів. Він каже, що холостий і відразу кидається вибирати ягоду.
— До Нового року сто відсотків долежить, — показує чималий кавун. — Великий, мінімум на 10 кілограмів, беріть. Маленький сам себе скушає. Загорніть його в газету і покладіть у погріб на солому. Можна маленький ящик підкласти. Місяців через два переверніть кавун на інший бік. Узимку розріжете — під коньячок.
Коментарі