— Готую кутю до святкового столу щороку, — каже співачка і художниця Анжеліка Рудницька, — Найбільше люблю класичну. Пшеницю не доварюю. Люблю, щоб була напівжива, аль денте, як кажуть італійці.
Якщо кутю підігрівати, довариться.
— Розтираю у дерев'яній ступці мак, додаю до пшениці. На літрову миску куті — жменю родзинок і столову ложку меду. Як любите солодшу, додавайте більше. Сиплю жменьку волоських горіхів. Аби була "багатша", можна додати сухофруктів. Облийте окропом і покришіть трохи чорносливу. Але він дасть кислинку. Натомість я беру фініків. Волоські горіхи можна урізноманітнити і мигдалем, і кеш'ю, і дрібними кедровими.
Гурманам радить натерти до куті цедру половини лимона або апельсина.
— Стежте, щоб не потрапила біла оболонка, яка під шкіркою цитруса. Бо дасть гіркоту. Зараз продають сушені вишню, журавлину. Їх теж сміливо додавайте. Не хочете ризикувати — приготуйте більшу миску звичайної куті, а в меншій — із сухофруктами. Я впевнена, сподобаються обидві.
Наприкінці вливає трохи узвару.
— Перед тим має настоятися. На 2 літри гарячої води беру 300 грамів сушених яблук, вишні й родзинок, три столові ложки цукру і одну — меду. Фрукти мию, заливаю водою і даю "підійти" на плиті. Як закипить, зменшую вогонь і залишаю на 40 хвилин підходити. Додаю меду й цукру, настоюю ще хвилин 10. Ставлю на стіл у глиняному глечику. Кількома столовими ложками узвару поливаю кутю.
Коментарі
1