Ексклюзиви
четвер, 03 лютого 2022 08:50

Виконавець головної ролі відмовляється грати фінал

Найцікавіші події лютого

2 лютого

В пам'ять про засновника, художнього керівника Київського драматичного театру на Подолі, режисера Віталія Малахова із 20 січня по 2 лютого пройде марафон його вистав, які вдалося відновити.

Прем'єра "Хіба ревуть воли, як ясла повні?" відбулася 2018-го.

– Це театр у театрі. Спектакль за романом Панаса Мирного нібито ставлять у сучасній тюрмі. Грають і в'язні, і персонал, – розповідає письменник Віталій Жежера, 68 років. Написав п'єсу на основі книжки "Хіба ревуть воли, як ясла повні?".

– 2010-го три українські колонії проводили експеримент. Професійні режисери готували там вистави, до яких залучали ув'язнених. В одній спектакль так і не вийшов, хоча репетиції проводили. Уявляємо, чому так сталося. Наприкінці виконавець головної ролі нібито відмовляється грати фінал, зупиняється перед убивством. Бо сам сидить за такий злочин. Колись не зупинився, а зараз знайшов сили. Або не хоче брати участь у цій виховній роботі. Бо тюремне начальство стежить, як вчинить у цій ситуації.

Вистава "Хіба ревуть воли, як ясла повні?"

19.00, Київ, Театр на Подолі, Андріївський узвіз, 20б

Автор: youtube Nuclear Blast Records
  Кадр із кліпу на сингл Party In My Head – ”Вечірка в моїй голові”.  Шведський гурт Pain презентував його в червні 2021-го. Лідер групи Петер Тегтгрен (у центрі) грає чоловіка, який поступово божеволіє від вимушеної самотності під час локдауну
Кадр із кліпу на сингл Party In My Head – ”Вечірка в моїй голові”. Шведський гурт Pain презентував його в червні 2021-го. Лідер групи Петер Тегтгрен (у центрі) грає чоловіка, який поступово божеволіє від вимушеної самотності під час локдауну

3 лютого

9 хв. тривали овації на прем'єрі драми іспанського режисера Педро Альмодовара "Паралельні матері". Стала фільмом-відкриттям 78-го Венеційського міжнародного кінофестивалю. Виконавицю головної ролі 47-річну Пенелопу Крус назвали Найкращою акторкою. В Альмодовара знялася увосьме. Зіграла самотню фотографиню Джаніс, яка завагітніла від одруженого чоловіка, але радіє дитині. В лікарняній палаті під час пологів здружується з дівчиною, яка завагітніла після зґвалтування.

"Спершу здається, що на екрані йдуть паралельні фільми, – пише кінокритик Андрій Плахов, 71 рік. – Один – про жертв режиму генерала Франко. Мета головної героїні – виконати обіцянку бабусі, яка її виростила. Має ексгумувати останки прадіда, страченого на околиці їхнього селища під час військового перевороту в липні 1936-го. Другий – про дружбу двох жінок, дітей яких переплутали в пологовому. Найпрекрасніше – як ці сюжети перетинаються, а майже індійська мелодрама поєднується з історією та політикою".

Вихід у прокат фільму "Паралельні матері", реж. Педро Альмодовар

6 лютого

Наприкінці 2018-го ЮНЕСКО внесла регі в перелік усної та нематеріальної культурної спадщини людства.

– В нас ця музика не надто розвинута, – каже 46-річний Мирослав Кувалдін, лідер гурту "The Вйо".

6 лютого, в день народження найвідомішого виконавця регі ямайця Боба Марлі, виступлять у столичному концерт-холі Caribbean Club.

Індійська мелодрама поєднується з історією та політикою

– У сусідній Польщі знаю щонайменше 10 колективів, що грають регі, – продовжує Кувалдін. – У них є десь п'ять-сім фестивалів, де можна почути суто цей напрямок. Колись ми були на подібному в Іспанії, на який за тиждень прийшло майже 300 тисяч глядачів. Феномен регі в тому, що з одного боку – він повільний, а з другого – танцювальний. Тому під нього можуть відпочивати й молоді люди, й ті, кому за 60. У цьому і є чарівність, магія. Хоча регі і вважають легковажним, його тексти й маніфести спрямовані на відстоювання рівності. Ця музика давала поштовх у багатьох рухах за права людини. Та якщо музикант робить, так би мовити, регі в чистому вигляді, деякі радіостанції відмовляються брати такі пісні. Тому доводиться підлаштовуватися під попсові тенденції.

Концерт на честь дня народження Боба Марлі. Виступають гурти "Тне Вйо", Dub Joint, Shri-Ланка.

19.00, Київ, концерт-хол Caribbean Club, вул. Симона Петлюри, 4

13, 27 лютого

Виставу "Твій хтось" режисерка Олена Лазовіч поставила за щоденниками, листами та творами Лесі Українки. У спектаклі – три дійові особи.

Окрім письменниці, це її нерозділене кохання – білоруський соціаліст, член київського "Союзу боротьби за визволення робітничого класу" Сергій Мержинський, смертельно хворий на туберкульоз. Також її чоловік Климент Квітка – музикознавець, з яким збирали фольклор.

"Ця п'єса – приклад того, як розповідати про історичні постаті так, щоб із ними хотілося дружити, – пише філологиня Наталія Мандрицька, 27 років. – Спектакль пропонує неканонічну біографію Лесі Українки. Бачить за рядками в підручнику людину, яка переживала різні періоди, стани й почуття. А не лише страждала та стала генієм.

Аудиторія відкриває для себе різних Лесь. Вона постає вразливою, сильною, щасливою, натхненною, закоханою та коханою. Різність досягається завдяки переодяганню. Розкішна сукня донни – суворий класичний костюм – білизна – хатній одяг – біла сукня лісової красуні. Разом із вбранням змінюються іпостасі – Мавка з "Лісової пісні", Міріам з "Одержимої", донна Анна та Долорес із "Камінного господаря", сама Леся у шлюбі з Квіткою під єгипетським сонцем чи вдома, за мискою чоловікового борщу. Наслідок – цілісний образ Українки, живий, багатогранний і набагато ближчий, ніж раніше.

Постановка не кричить про геніальність, а наближається до людського. Забракло хіба образу Ольги Кобилянської. Леся в листах до неї називала себе й адресатку Хтосями, тож назва п'єси натякає на спілкування письменниць. Його у виставі майже немає, тільки звучить звертання "Любий Хтось" в одному з текстів".

Прем'єра вистави "Твій Хтось", реж. Олена Лазовіч

18:00, Київ, Театр на Печерську, вул. Немировича-Данченка, 5

22 лютого

На 2 хв. зупинилося серце шведського музиканта Петера Тегтгрена. Присвятив цій події альбом Dancing with the Dead – "Танцюючи зі смертю" – свого індастріал-метал проєкту Pain.

– Мені необхідно було про це висловитися в музиці, – каже 51-річний Тегтгрен. – Це як побалакати з друзями. Після цього почуватимешся значно краще. Моя короткочасна смерть була, наче раптовий сон. Не боляче і ніякого світла в кінці тунелю.

Зупинку серця Тегтгрена могли спричинити стрес і перевтома. Його називають трудоголіком серед музикантів і продюсерів металу. Крім власних проєктів Hypocrisy, Pain, Lindemann, записує гурти з усієї Скандинавії і навіть США. Для своєї Abyss Studio придбав будівлю колишньої божевільні. Пізніше став власником усього села, де споруда розташована.

Моя короткочасна смерть була, наче раптовий сон

– Це виявилося дешевше за довгострокову оренду. Нічне життя, тусівки тут не відволікають від концентрації на творчості. В дитинстві любив Depech Mode. Також на мене вплинув французький електронник Жан-Мішель Жарр. Старший брат слухав метал. У Pain я захотів об'єднати ці напрямки. Головний хіт гурту – Shut Your Mouth. Коли чую його, хочеться проблюватися. Дістав за багато років. Але не грати його на концертах не можу. І на сцені відчуття "ну скільки ж можна" відступає в перші секунди.

Концерт шведського гурту Pain

19.00, Київ, клуб Atlas, вул. Січових Стрільців, 37/41

До 27 лютого

11 творів німецького живописця та графіка Альбрехта Дюрера покажуть на виставці, присвяченій його 550-річчю.

– Дюрер – реформатор. Розпочав революцію в графіці. Створив мистецтво гравюри, – каже кураторка виставки Олена Шостак, ?? років. – Спричинив, можна сказати, еволюцію навпаки. Від вишуканої декоративності повернувся до зображення реального життя. Краса твору як цілісної композиції для нього найважливіша.

Митець блискуче використав новітню технологію друкарської справи. Сьогодні ми сказали б, що був генієм маркетингу.

В історії гравюри немає художника, якого стільки підробляли б. Саме Дюрер уперше боровся за авторське право. Суд у Венеції постановив: копіювати можна, але своє ім'я ставити лише поряд з іменем Дюрера.

Виставка "Код Дюрера"

Київ, Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків, вул. Терещенківська, 15

Зараз ви читаєте новину «Виконавець головної ролі відмовляється грати фінал». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути