четвер, 13 жовтня 2022 08:11

Уряд оголосив ембарго на експорт товарів до Росії

Четвер, 29 вересня, 8:50

– Ну, давай, ходімо, – гурт рятувальників та зоозахисників намагається забрати собаку з руїн будинку господарів у Дніпрі. Тварина виє.

– Пса ледве вдалося стягнути з уламків. Його звати Крим, бо ще цуценям вивезли з окупованого півострова, – кажуть у комунальному підприємстві "Зооконтроль". – У собаки контузія і серцева недостатність. Знайшлося багато небайдужих, які хочуть передати йому корм, ліки або гроші на утримання.

Російська ракета поцілила в будинок о 1:00. Усі, хто там мешкав, загинули.

– Там жила родина: 12-річна Василина, 8-річний Іван, їхня мати Наталія та баба Алла, – розповідає мер Дніпра Борис Філатов, 50 років. – Оселились у приватному секторі, коли почалася війна. Думали, тут безпечніше. Після вибуху їхні тіла наче випарувалися. Дітей знайшли аж на дахах сусідніх будинків.

Тієї ночі росіяни зруйнували близько 60 приватних будинків, кілька багатоповерхівок, ринок, автобусний парк, автівки та лінії електропередач. Постраждали 18 людей

Автор: dnipr.gp.gov.ua
  Собака Крим сидить на руїнах будинку господарів у Дніпрі 29 вересня. У дім поцілила російська ракета. Загинула сім’я – мати Наталія, баба Алла і двоє дітей – Василина й Іван. Їхній батько служить у Збройних силах під Лиманом. Пса забрали під нагляд ветеринари, в нього контузія й серцева недостатність
Собака Крим сидить на руїнах будинку господарів у Дніпрі 29 вересня. У дім поцілила російська ракета. Загинула сім’я – мати Наталія, баба Алла і двоє дітей – Василина й Іван. Їхній батько служить у Збройних силах під Лиманом. Пса забрали під нагляд ветеринари, в нього контузія й серцева недостатність

А в цей час:

– Катю, тримай. Відправиш тітці Любі в Одесу, – каже доньці 52-річна Світлана Сушкова з Черкас. Простягає дві пігулки йодиду калію. – Нагадай, що пити тільки тоді, коли буде ядерний вибух.

Препарат Сушкова дістала через знайомих. Передали дві пластинки по 10 пігулок.

– Пластинки порізала ножицями так, щоб лишалося по дві капсули. Усі роздаю родичам, бо в аптеках такого не куплять, – каже Світлана. – Нині в новинах тільки й говорять про ядерний удар. У старого маразматика в голові може всіляке бути. Хочу бути готовою. Маю запаси води, їжі, радіо на батарейках, у ванні лежать ганчірки, щоб могла швидко намочити й затулити вентиляцію.

– Із кардамоном, чорним перцем і гарним настроєм! Смачного! – простягає покупцеві стаканчик з кавою переселенець із Херсона Дмитро Сивак. Готує напій посеред Скнилівського парку у Львові. Варить за старими традиціями на кавотязі – пічці-тумбочці з дровами та колесами.

– Ідея зробити кавотяг виникла давно, – каже Дмитро. – Нарешті реалізував. Є пічка, є котел. Топлю дровами. Бойлер гріє воду, вогонь – пісок, в якому й варю каву. У Львові є подібні конструкції, але вони не пересувні. Цей велосипед-кавотяг сконструював сам за два тижні.

До приїзду у Львів Дмитро займався альпінізмом. Має скеледром, мотузковий парк і маленьку кав'ярню посеред лісу.

Стресостійкість ми успадковуємо

Тривога і стресостійкість – це прояв емоційної, біохімічної сили і це фізіологічна даність, яку ми успадковуємо від предків. Вони залежать від історії сімейного роду. І вони не залежать від рівня інтелекту. Вони виявляються лише в реально стресових обставинах життя/смерть. Ви можете бути розумні й умілі у звичайному житті, але "втратити себе" та свої здібності в ситуації сильного стресу. І це може виявитися великою несподіванкою, бо ви думали, що розумні та сміливі.

У мирному житті ми переоцінюємо силу розуму та недооцінюємо силу емоцій. А даремно. Річ у тім, що здебільшого поведінка людини управляється емоційно, біохімічно, не усвідомлюється й відбувається автоматично.

У мирному житті ми справді багато чим можемо керувати, використовуючи розум. Але щойно виникають загрозливі обставини, управління перебирає на себе емоційна система. Тому що вона еволюційно набагато "старіша" і ріднить нас з усіма іншими живими організмами на цій планеті. Від одноклітинних до ссавців. У тварин ми називаємо це інстинктами.

Наталія ЛОМОНОСОВА, психотерапевт

  Від початку оголошення мобілізації в Росії призвали 100 тисяч людей, за даними Генштабу. Вони мають самостійно купити зимовий одяг і бронежилет. ”Те, що Путін називає частковою мобілізацією, чесно було б оголосити могилізацією”, – вважає художник Володимир КАЗАНЕВСЬКИЙ
Від початку оголошення мобілізації в Росії призвали 100 тисяч людей, за даними Генштабу. Вони мають самостійно купити зимовий одяг і бронежилет. ”Те, що Путін називає частковою мобілізацією, чесно було б оголосити могилізацією”, – вважає художник Володимир КАЗАНЕВСЬКИЙ

Ганебнішої війни ще не було

Путін веде, можливо, найганебнішу війну в історії Росії. Не те щоб країна не зазнавала ганебних поразок, але те, що відбувається нині, не мало аналогів. У кожній російській поразці було питання армії, а не народу й держави. І тільки в цій путінській війні він ганьбить усе.

Спочатку зганьбив Росію як державу, з якою можна домовлятись, коли на весь світ повідомляв, що ніякого вторгнення не планується. Тоді зганьбив свою армію, яка вигребла по всій території України та зазнала найбільших втрат у ХХІ столітті.

Нарешті він оголосив мобілізацію, в якій росіяни проявили себе як ганебні боягузи, які тікають із країни. Весь світ дивиться на цей жалюгідний народ, який не може захистити свої права і єдине, на що здатний, – тікати або ставати гарматним м'ясом.

Віктор АНДРУСІВ, кандидат політичних наук

"Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку. Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами ­Альянсу. Вони реальні для України – на полі бою та в усіх аспектах нашої взаємодії", –

Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ, президент України

2000 звернень у проєкт "Хочу жить" отримали за 10 днів роботи. Він інформує російських військових про можливості здатися в полон і зберегти життя. Телефонують і родичі окупантів. Полоненим гарантують харчування, медичну допомогу і можливість зв'язатися з родиною

Родича з Росії призвали в армію. Там усі у сльозах шукали вихід. Давали хабарі, намагалися виїхати. Усе марно. Недавно подзвонили до мого батька, полковника у відставці. Питали, як правильно намотувати онучі. Тато сміявся з цього пів дня. Надіслав контакти, куди дзвонити, щоб одразу здатись у полон.

Мирослава ГАЙ

Допомагав із ремонтом одному підприємцю. За тиждень роботи обіцяв заплатити 4 тисячі гривень. Але коли доходило до розрахунку, в нього з'являлися інші справи. Терпець увірвався. Сказав, що йтиму в поліцію. Свідків моєї роботи повно, його засудять. За 30 хвилин гроші вже були в моїх руках. Злякався не погроз, а що поліція дізнається, де живе. Роками не платить аліментів колишній дружині.

Олег СОРОКА

Дружина переплутала авто й сіла до іншого. Глянула, що колір і форма машин схожі. Коли сідала, дивилася в телефон, а не на водія. Наказала йому їхати. Коли підняла голову, була вражена. Той чоловік теж. Прибігла налякана, у сльозах. Не збагну, як можна було сплутати BMW та Fiat.

Андрій ГУДИМЕНКО

Приймання заявок на виплати від міжнародних фондів через платформу "єДопомога" тимчасово припиняють. Міністерство соціальної політики отримало й обробляє понад 10 млн звернень.

Уряд оголосив ембарго на експорт товарів до Росії. Українські компанії, які мали контактні зобов'язання перед країною-агресоркою, можуть переорієнтуватися на інші ринки.

У порталі "Дія" поновили перегляд і сплату штрафів автофіксації. Раніше послуга була недоступна з міркувань безпеки. Державні реєстри певний час були відключені. Також через портал можна тепер оформити дозвіл на виїзд дитини за кордон без участі нотаріуса.

 

Внутрішні переселенці, які намагалися оформити державну допомогу до 30 квітня через застосунок "Дія", але не отримали її, зможуть повторно подати заявку до 1 грудня.

Багато років мав залежність від наркотиків. Курив іще зі старших класів школи. Потім вживав таблетки. Якось розум затуманило так, що ледь не втопився. Врятували перехожі. Коли прийшов до тями, злякався. Звернувся до лікарів. Кілька разів хотів зірватися, але тоді пережив такий стрес, що постійно спливали картинки того дня.

Михайло ПРИЙМАК, 38 років, Київ

15 років жили з чоловіком цивільним шлюбом. Завжди наголошував, що ми сім'я, штамп у паспорті не змінює стосунків. Я вірила, дбала про родину, затишок у домі, господарство. Кілька місяців тому зна­йшов коханку й зібрався мене кидати. Каже, нема чого переживати, ми ж навіть не розписані.

Ірина ГУЗЬ, 40 років, Полтава

У Балаклії під окупацією готувала російським солдатам їсти. Жили в моєму будинку. Переживала за 15-річну доньку. Благала не чіпати її. Спали ми у старому сараї. Після звільнення виїхали до моєї сестри у Вінницю. Довго не затрималися. Сестра зневажає, бо прислужувала ворогу. Не розуміє, що то був наш шанс вижити.

Галина ПИСАР, 46 років, Балаклія

Щоб регулярно читати всі матеріали журналу "Країна", оформіть передплату ОНЛАЙН. Також можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"

Зараз ви читаєте новину «Уряд оголосив ембарго на експорт товарів до Росії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути