Ексклюзиви
Середа, 29 серпня 2018 19:07

Зменшить стреси та алергію до школи - екперт про шкільні нововведення

Зменшить стреси та алергію до школи - екперт про шкільні нововведення
Табелі замінили свідоцтвами досягнень. Фото: ВН

Цьогорічні першокласники не отримають в кінці навчального року табелі. Їм видадуть свідоцтва досягнень.

Оцінювання вестимуть у два етапи: перший матиме проміжний характер, його результати заноситимуть у свідоцтво в жовтні. Другий етап буде підсумковим і враховуватиме результати жовтня.

"Це полегшить життя першокласників, знизить напруженість, зменшити стреси і алергію до школ. Це фінська система, яка добре себе зарекомендувала. Але мотивованих дітей, які самі прагнуть до досягнень за власною ініціативою мало, відсотків 20. Решта потребують підштовхування", - каже Gazeta.ua засновник ліцею "Гранд" Володимир Співаковський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштує зібрати дитину в перший клас

Досягнення учнів оцінюватимуть за чотирма рівнями. На першому вказують, що дитина демонструє значні успіхи. Якщо помітно прогрес, то може досягти бажаного результату із допомогою вчителя або потребує додаткової допомоги та уваги вчителя для вивчення певного предмета.

"Оскільки ввели нові компентенції, потрібне відповідне оцінювання. Щоб правильно оцінити на скільки дитина може робити висновки чи спілкуватися. Тільки перший клас не матиме оцінок і домашніх завдань. Далі вводитимуть поступово домашні завдання і оцінки", - каже співзасновник громадської організації "Батьки SOS" Олена Бондаренко.

За кілька днів -1 вересня. Цьогоріч навчальний рік почнеться з багатьох нововведень. Особливо вони стосуються першачків. Ці діти стануть першими, які провчаться 12 років замість 11.

Зараз ви читаєте новину «Зменшить стреси та алергію до школи - екперт про шкільні нововведення». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2638
Голосування Якою має бути стипендія в університетах?
  • 830 грн, як зараз
  • як прожитковий мінімум 1228 грн
  • студентам не потрібна стипендія
  • лишити тільки для пільговиків
  • платити тільки відмінникам
Переглянути
Погода