На порталі EDUGET склали перелік найбільш частих запитань, які виникають у випускників шкіл щодо проходження державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.
У FAQ спеціалісти зібрали відповіді на різноманітні запитання.
Що таке ДПА і що таке ЗНО?
ДПА – це державна підсумкова атестація, аналог колишніх шкільних випускних іспитів. Результати йдуть у шкільний атестат.
ЗНО – зовнішнє незалежне оцінювання, аналог колишніх вступних іспитів. Результати використовують для вступу до вищих навчальних закладів.
Скільки предметів треба скласти на ДПА, а скільки – на ЗНО?
Обов'язково скласти 3 предмети, але за бажання випускник може для ЗНО скласти 4-й предмет.
Я маю скласти два різні іспити – окремо ДПА і ЗНО?
Результати із 3 предметів зараховують і для ДПА, і для ЗНО. Це українська мова та література, на вибір - математика чи історія України, а також один предмет на вибір (якщо треба складати і математику, і історію, третім предметом обираєте один із них). За бажання, можна скласти ще один предмет тільки для ЗНО.
Коли треба складати ці предмети?
Тестування відбуватимуться з 23 травня до 16 червня 2017 року. Детальніше дивіться тут.
Які предмети обов'язкові 2017-го?
Українська мова та література, історія України або математика та один предмет на ваш вибір.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Давай більше - перевіряй менше" - опублікували відео з рекомендаціями до нових програм для початкової школи
Англійська – обов'язковий предмет ЗНО чи ДПА?
Ні, не обов'язковий. 2016 року англійська була обов'язковою для ДПА, але цього року цю норму відмінили. Ви можете скласти англійську як предмет на вибір, якщо вона потрібна для вступу.
Програма за які класи винесена на ЗНО?
Це залежить від предмета. Приміром, на ЗНО з біології винесена програму 7-11 класів. ЗНО з історії України складатимуть за повною шкільною програмою, з географії – програма 6-10 класів. На сайті Українського центру оцінювання якості освіти розміщені програми для кожного предмета із вказівкою, за які класи.
Які предмети можна складати?
Усього проводять іспити з 12 предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, фізика, хімія, географія, а також мови: англійська, німецька, французька, іспанська, російська.
Чи впливає оцінка ДПА на річну оцінку за предмет?
Ні, за предмет виставляють річні бали. Вони підсумкові та не залежать від результатів атестації. Бали за атестацію виставляють окремо.
Які типи тестів будуть на ЗНО?
На тестуванні з кожного предмета використовують свій набір тестів. Найпоширеніші з них: завдання з вибором однієї правильної відповіді, завдання на встановлення логічних пар, завдання на встановлення правильної послідовності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд виділив кошти на підготовку швачок, сантехніків і трактористів
Що таке пробне ЗНО?
Пробне ЗНО – це тестування, що відбувається у форматі ЗНО з максимальним відтворенням процедури. Воно потрібне для того, щоб учасник ЗНО отримав уявлення про порядок проходження іспиту і був готовий для нього. Також це спосіб перевірити свої знання. Пробні ЗНО-2017 відбудуться 1 та 8 квітня 2017 року. Реєструватися на пробне ЗНО треба 10-31 січня, участь платна – приблизно 120 грн.
Як зареєструватися на пробне ЗНО?
Зайти на сторінку реєстрації на пробне тестування, заповнити реєстраційну форму, створити особистий кабінет, вибрати предмети пробного ЗНО. Сформовану квитанцію про оплату роздрукувати і оплатити. Учасником пробного ЗНО може бути той, хто зареєструвався і оплатив участь.
Можна пройти пробне ЗНО з будь-яких обраних предметів чи кількість обмежена?
Пробне ЗНО можна пройти лише з 2 предметів: українська мова та література (1 квітня) і один із решти предметів на вибір (8 квітня).
Чи можна скласти на ЗНО дві іноземні мови?
Так, але другу іноземну мову треба складати в додаткову сесію ЗНО, яка відбудеться 3-12 липня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учні та батьки сприймають школу як каторгу - експерт
Чи можна перездати ЗНО в додаткову сесію?
Ні, якщо ви отримали невисокий результат, скласти ЗНО ще раз можна наступного року.
Можна вступити без ЗНО на контракт?
Ні, для вступу до вищих навчальних закладів – як на бюджет, так і на контракт – потрібні сертифікати ЗНО.
У жовтні прем'єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв мотивувати талановитих студентів та готувати реально потрібних спеціалістів.Їм підвищать стипендії.
Коментарі