Місцева влада сіл, селищ, районів та об'єднаних територіальних громад зможе об'єднуватись для створення освітніх округів.
Відповідну постанову затвердив Кабінет міністрів. До освітніх округів також можуть входити: опорні школи, заклади позашкільної освіти, культури та спорту в межах одного чи декількох регіонів.
"У документі ми приділили велику увагу питанню опорних шкіл - виписали процедуру конкурсу на отримання такого статусу, мінімальну кількість учнів, структуру навчального процесу. Можливість для утворення освітніх округів має стимулювати владу на місцях уважніше ставитись до мережі освітніх закладів та ефективно витрачати кошти на їхнє утримання", - повідомила міністр освіти України Лілія Гриневич.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На середню школу чекають серйозні зміни. У дітей буде вибір
Зараз в Україні налічується 785 опорних шкіл і 1272 їхніх філій. Тепер кількість учнів у таких школах повинна становити не менше 200 осіб.
"Заклад, до якого вкладатимуть ресурси з кількох регіональних і державного бюджету, має охоплювати якісною освітою якнайбільше дітей", - говорять у Міністерстві освіти.
Облаштовувати школи планують за принципами Нового освітнього простору. Так, засновники змушені враховувати фактичну матеріально-технічну базу закладу, енергоефективність будівлі та можливість для навчання дітей із особливими освітніми потребами.
До складу освітнього округу можуть входити інклюзивно-ресурсні центри та міжшкільні ресурсні центри.
Коментарі