15-річну ученицю Полтавської гімназії №13 Дар'ю Дрозд не пустили до Полтавського обласного архіву через вік. Юному науковцю відмовили у дослідженні працівники установи.
"Почали готуватись до написання наукової роботи до Малої академії наук. Потрібно було дослідити мовленнєві особливості ділового стилю на підставі архівних матеріалів за 20 роки минулого століття. Мали вивчити джерела і зробити висновки. Із учнем прийшло два наукових керівника - філолог і історик. Згідно із законом про архіви, всі громадяни України мають право працювати із відкритими даними. Учениця мала при собі біометричний паспорт. Але їй не дозволили бути в читальному залі через бюрократичні закони, які виписані ще в 1993 році", - розповіла Людмила Бойченко, заступник директора гімназії.
Педагоги здивовані, що юних науковців не пускають робити відкриття.
"Минулого року в моєї учениці під час захисту робіт МАН зняли важливі бали саме через те, що вона самостійно не працювала із джерелами. Цього ж року вирішили, щоб самостійно побачила необхідну інформацію", - розповіла Зоя Бондаренко, науковий керівник і вчитель історії в гімназії.
"Маємо законом прописані обмеження щодо роботи в архівній установі. Робота із архівними джерелами - це відповідальність, яку не може понести неповнолітній", - розповіла Валентина Гудим, директор Державного архіву Полтавської області.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Рідкий" бронежилет українського вченого зацікавив бразильців.
Діти-винахідники із сіл та обласних центрів не знають, що робити зі своїми винаходами і замовчують про них. Такі школярі, як і їх вчителі, просто не мають уяви, до кого звертатися. Їх винаходи або взагалі забуваються, або максимум зберігаються у папці на комп'ютері.
Коментарі