З 8 травня набув чинності Порядок зарахування учнів до 1 класу. Цього року зарахування до першого класу відбуватиметься за новим стандартом, який у лютому затвердив Кабінет міністрів. За ним навчатимуться першокласники з 1 вересня 2018-го.
Для вступу до школи першокласників не змушуватимуть проходити будь-які конкурси на перевірку знань. Всі матимуть гарантований доступ до освіти якнайближче до місця проживання. Це - один з важливих принципів реформи освіти
"Батькам доведеться змиритися з цим, тому що це крок, який насправді в інтересах більшості населення і він усуває дуже погану практику конкурсних відборів, яка була до цього. В Україні кожному громадянину і кожній громадянці гарантована середня освіта і ця гарантія виконується через те, що у будь-якому разі у школу, яка є закріпленою за територією, де ви проживаєте, ви гарантовано можете потрапити. Таким чином, ми гарантуємо конституційне право на середню освіту", - каже Gazeta.ua освітній експерт Єгор Стадний. Директор аналітичного центру CEDOS.
Наразі Порядок не містить конкретного переліку документів, які мають підтверджувати місце проживання дитини чи одного з її батьків, але, за словами експерта, такі обов'язково мають бути в наявності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порядок зарахування першокласників офіційно затвердили
Батьки мають право подати необхідні документи до будь-якого закладу освіти для зарахування на вільні місця.
"Єдиний негатив, який я вбачаю в новій реформі, це те, що місцева влада і забудовники абсолютно занедбали розвиток соціальної структури в тому числі розвиток мережі шкіл. Будуються мікрорайони, але в них не зводяться школи і це потрібно терміново змінювати. Зводяться величезні масиви, в які заселятимуться пари з дітьми, і їм просто не вистачатиме шкіл", - додав експерт.
З нового навчально року до першого класу прийматимуть за місцем прописки. Для першокласників не влаштовуватимуть конкурсний відбір. Звичайні середні школи, гімназії та ліцеї зрівняли у правах. Адже у новому Законі "Про освіту" не передбачені спеціалізовані школи з поглибленим вивченням окремих предметів.
Коментарі