До 200-річчя Наукової бібліотеки Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова Міністерство освіти і науки виділило кошти на придбання спеціального програмно-апаратного комплексу для сканування книг.
Аналогів такого присторою наразі в Україні немає.
"Фонди бібліотеки ОНУ містять унікальні екземпляри з понад віковою історією. Сканер має спеціальний спалах, без інфрачервоних та ультрафіолетових спектрів. Крім того, для сканування на цьому апараті книгу не потрібно розгортати на 180 градусів – достатнім буде кут близько 100°, а різницю "компенсує" програмне забезпечення. Все це допоможе зробити процес оцифрування якомога безпечнішим та захистити стародруки", – розповів Дмитро Чеберкус, директор Департаменту науково-технічного розвитку МОН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли, у яких містах найбільше поважають вчителів
Комплекс запустять до кінця літа. Тоді ж стартує процес створення цифрового аналогу раритетних мистецьких та літературних пам'яток.
"Цю бібліотеку, що налічувала 28 тис. 505 томів, передали університету у 1865 року. Сьогодні наш фонд становить кілька мільйонів рідкісних екземплярів книг. І однією з головних наших цілей є оцифрування фонду, щоб наші користувачі могли отримувати інформацію не лише перебуваючи в читальні, а й через сайт", – сказала директор бібліотеки, Марина Подрезова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міносвіти планує ввести використання методик LEGO
Заклад є однією з найстаріших бібліотек Одеси. Вона була заснована ще 1817 року як бібліотека Рішельєвського ліцею.
Коментарі