За кілька днів — 1 вересня. Цьогоріч навчальний рік почнеться з багатьох нововведень. Особливо вони стосуються першачків. Ці діти стануть першими, які провчаться 12 років замість 11.
Які ще змінити чекають на школярів:
Школярі будуть вчитися соціальній взаємодії, застосуванню знань на практиці, критично мислити, творчості, пише segodnya.ua.
Усі предмети в усіх класах вестимуть українською мовою. Початкову освіту можна отримати мовою нацменшини, але з одночасним вивченням державної мови.
Діти з інвалідністю матимуть змогу вчитися у звичайних класах. Батьки зможуть написати заяву, і дитина отримає можливість вчитися нарівні з іншими дітьми. Вчителю в такому класі можуть дати помічника.
Тривалість уроку в початкових класах буде в межах 35-40 хвилин. Домашніх завдань у першачків не буде. У другому з'являться, але виконання за часом не повинно перевищувати 45 хв, в третьому - не більше 1 год. 10 хвилин, в четвертому - не більше півтори години.
Оцінки відтепер ставитимуть тільки з третього класу. До цього про успіхи дитини можна буде дізнатися з її свідоцтва досягнень. У ньому вчитель буде описово повідомляти батькам про учня – наприклад, "виявляв самостійність у роботі" або "був доброзичливим". Крім того, для кожного малюка заведуть портфоліо, де будуть всі проекти і роботи, виконані в школі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навчити школяра користуватися телефоном: Супрун дала поради
У початковій школі змінять класні кімнати. Для цього уряд виділив 1 млрд грн - 40% пішло на навчальні матеріали, 40% - на нові меблі, 20% - на закупівлю комп'ютерного обладнання.
У кожного буде особиста парта. Передбачені легкі і мобільні парти, які дуже просто переміщаються і групуються.
Класи розділені на сім зон: навчальну, інтерактивну, ігрову, творчу, а також живий куточок, зону відпочинку, бібліотеку і вчительське місце. Ще кожному першокласнику обіцяють в новому навчальному році подарувати конструктор.
Наприкінці весни наступного року українські першокласники не отримають табелів успішності — їх замінять на свідоцтва досягнень.
Коментарі