Чимало людей народжують, бо "батьки тиснуть", "лікарі радять", "чоловік змушує". Хтось народжує, бо "вже пора" та й "чоловіка треба втримати", каже психолог Михайло Лабковський.
Ці всі причини із серії "давайте заведемо цуценятко або дитинку", пише фахівець в Іnstagram.
"Це веде прямо до розчарування, до постійної втоми, до небажання справлятися з батьківськими обов'язками. Нерідко - і до агресії щодо до малюка. А він, між іншим, абсолютно не винен, що п'яний гінеколог щось там пояснював про "призначення жінки" або "що цокає годинник"", - пояснює спеціаліст.
Народжувати дитину треба тільки тоді, коли її хочуть. Крім того, має бути усвідомлення, що життя зміниться - потрібно вставати вночі, заради дітей треба відмовитися від звичних речей.
"Коли відчуваєте таку наповненість всередині, що хочеться подарувати життя і щастя ще одній людині. Коли є потреба піклуватися, захищати, виховувати, займатися з ним, приділяти малюку багато часу. Коли є бажання і готовність до того, що ваше життя повністю зміниться", - каже Лабковський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 відомих жінок, які відмовилися від материнства
Якщо відповідаєте собі "так"- це нормальна і адекватна мотивація, підсумовує психолог.
Успішні жінки стали учасницями руху Сhild-Free. Він виник у США 1970 року в середовищі освічених жінок. Американські феміністки, які усвідомили свої справжні бажання й цінності, боролися за право розпоряджатися тілом на власний розсуд. Жінки вважають, що у них завжди має бути вибір - народжувати чи ні.
Коментарі