В основі недовіри до жінки - низька самооцінка.
"У нашій культурі побутує багато дивних уявлень про те, як влаштовані стосунки між людьми. Що робити можна, а що не можна, а також що з чого випливає. Наприклад, "б'є - значить, любить", або "стерпиться - злюбиться", а ще - "ревнує - значить, любить" - все це маячня", - пише російський психолог Михайло Лабковський.
Ревнощі вперше з'являються в дитинстві з появою молодшого брата чи сестри. Батьки стали себе інакше поводити - більше уваги, тепла й любові молодшому. Йому також легко прощали поведінку, за яку карали старшого.
Ревнощі в дитинстві з'являлися після порівняння з іншими - з сусідськими дітьми чи однокласниками. Це руйнувало самооцінку й упевненість, каже психолог.
"Ви виросли - з низькою самооцінкою і не дуже великою любов'ю до себе. А раз ви самі себе не любите, як вас буде любити хтось інший? Цьому іншому від вас просто щось потрібно. І ось ця дівчина, яка зараз поруч, - вона ж тут не просто так. Їй явно щось потрібно - ваші гроші, ваша квартира, ваша прописка. А з'явиться кращий варіант - проміняє вас на нього, не моргнувши оком. Логічно? Логічно", - пише фахівець.
Ревнощі повністю виключають близькі стосунки, довіру
Коли з'являються такі думки - людина починає порівнювати себе з іншими. Це - дорога в нікуди.
"Починаючи порівнювати себе з іншими, ви вже програєте. Коли людина себе любить, їй не приходить в голову думка про те, що вона гірша за інших, і що одного разу її на когось проміняють. Хоча іноді думають, що через ревнощі можна показати любов до жінки. Мовляв, приправляти стосунки ревнощами - в гомеопатичних дозах. А то ще образиться. Насправді ж це сигналізує тільки про одне: ви в собі не впевнені, боїтеся, що знайдеться конкурент, який виявиться кращим", - додає Лабковський.
Ревнощі бувають різні - у межах норми або клінічні. Останнє - розлад. Адже людина не довіряє нікому, всіх підозрює, поводиться агресивно.
"Все, що їй потрібно, - знайти підтвердження і викрити іншого. Наприклад, в зраді. Постійно необхідна нова доза інформації, щоб ганяти її по своєму мазохістському мозку. Ревнощі у межах норми відбуваються під егідою "у нас же близькі стосунки, я хочу все про тебе знати". Багато чоловіків змушують дівчат розповідати про своє минуле, зокрема - про попередніх партнерів", - розказує психолог.
В основі ревнощів - низька самооцінка
Саме після таких відвертих розмов у чоловіка з'являється бацила ревнощів. Він часто повертається до теми минулих стосунків, починає ревнувати до друзів, колег і незнайомців. Також може читати листування у соцмережах.
"Така поведінка отруює життя обом. Ревнощі повністю виключають близькі стосунки, довіру. Трагедія ревнивця у тому, що він не може нормально любити. Розбиратися з партнеркою абсолютно марно: розлучитеся з цією - з'явиться інша, і сценарій буде повторюватися знову й знову. Розбирайтеся з собою", - радить фахівець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як говорити з чоловіком про стосунки
Оскільки в основі ревнощів - низька самооцінка - потрібно над нею працювати . Крім того, потрібно точно вирішити, що ви будете робити, якщо трапиться "найстрашніше".
"Чіткі відповіді на ці питання допоможуть вам спати спокійно - у психіки, нарешті, з'явиться конкретика. Коли ви точно знаєте, що розлучитеся з жінкою після зради, це звільняє від переживань. Знаючи про це, дівчина не буде давати привід для ревнощів - вона ж дорожить вашими стосунками. А якщо не дорожить, чи потрібна вона вам?", - резюмує Лабковський.
"Схиляти" чоловіка і жінку до шлюбу марно й безглуздо. Важливо зробити все максимально просто, без маніпуляцій та інтриг.
Коментарі