Другого вересня у всіх українських школах почнеться новий навчальний рік.
За попередніми даними, цьогоріч у перший клас в Україні повинні прийняти близько 433 тис. дітей. Найбільше першокласників очікують у Дніпропетровській області - 34 767 осіб. У столичні заклади освіти зараховано 32 828 учнів.
"Щоб у першокласника не виникало будь-якого стресу пов'язаного із початком навчання у школі, батькам необхідно робити акцент на позитивних сторонах від нього, - каже дитячий психоаналітик Олена Тарасюк. - Дитині потрібно пояснити, що зміни це нормально і вони можуть лякати, однак у навчальному закладі учень зможе "завести" нових друзів, дізнається багато нового та цікавого і зможе весело проводити час у колі однолітків".
Психолог вважає, якщо школяреві не вдається легко адаптуватися до нового режиму і він швидко втомлюється, чи можливо виникають інші проблеми зі здоров'ям, то причиною може бути нестача відпочинку чи сну, яку він отримував у дитячому садку. У такому разі дитині варто давати поспати чи нічим не "загружати" годину-дві одразу після уроків, допоки вона не пристосується до школи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якого числа пролунає перший дзвоник
"Якщо першокласнику ніяк не вдаватиметься знайти друзів, наприклад, у перший місяць навчання, тоді батькам потрібно звернутися до вчителя. Саме він зможе найточніше розповісти, як дитина поводиться у соціумі. Також варто буде визначити, як школяр хоче "будувати" свої стосунки з іншими учнями. Адже одній дитині достатньо, щоб із ним бавилось два або три однокласники, інший може хотіти дружити з усіма без винятку, - говорить Тарасюк. - Дуже часто в таких випадках учень вважає, що з ним не дружать інші діти, бо вони не бавляться так, як цього хоче саме він або не грають в ту гру, яка йому подобається. Таких школярів варто навчати розділяти інтереси інших і тоді його коло спілкування розшириться, як результат, він "заведе" друзів".
Колишня виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун поділилася порадами, як батькам та вчителям пережити навчальний рік.
Коментарі