середа, 14 грудня 2016 16:57

5 складових реформування середньої школи

5 складових реформування середньої школи

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич представила політичну пропозицію КМУ "Нова українська школа". Документ розглядає концептуальні засади реформування середньої освіти, яке розраховане на десятиріччя. Над її створенням протягом трьох років працювали освітяни, політики, громадські представники, батьки, роботодавці та незалежні експерти.

Проект віддзеркалений у Законі "Про освіту", який прийнятий Верховною Радою у першому читанні, - заявила міністр на засіданні Кабміну.

Gazeta.ua підготувала 5 основних складових "Нової української школи".

Формула нової школи

Формула нової школи складається з кількох компонентів: новий зміст освіти, заснований на компетентностях; умотивований вчитель, який має свободу мислення; орієнтація на потреби учня в освітньому процесі; наскрізний процес виховання; партнерство між учнем, учителем і батьками; децентралізація та ефективне управління, що надасть школі реальну автономію; нова структура школи; справедливе фінансування; інклюзивна освіта.

Компетентності

"Ми повинні перейти від школи знань в школу компетенцій. Це означає, що ми маємо виділити необхідне ядро знань і навчити дітей реально з цими знаннями працювати. Ця зміна добре ілюструє метафора: можна читати на швидкість, а можна читати з розумінням. Школа компетенцій - це читання з розумінням ", - пояснила Гриневич.

Ключові компетентності – ті, яких кожен потребує для особистої реалізації, активної громадянської позиції, працевлаштування і які здатні забезпечити життєвий успіх молоді у суспільстві знань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якою буде студентська стипендія

Педагогіка партнерства

Лілія Гриневич пропонує перейти від авторитарної педагогіки до педагогіки партнерства. Вона ставить собі за мету допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості кожної дитини. Школа має ініціювати нову, глибшу залученість родини до побудови освітньої траєкторії дитини. Діалог і багатостороння комунікація між учнями, учителями та батьками змінить односторонню авторитарну комунікацію вчитель – учень.

Випускник нової школи

"Школа - це інституція, яка має дивитися в майбутнє. Ми не можемо сказати, яким професіями володітимуть діти, які зараз навчаються у початковій школі. Але зараз ми можемо навчити цих дітей, як використовувати свої знання", - заявила міністр.

Випускник нової школи - це всебічно розвинена цілісна особистість, патріот з активною позицією та інноватор, який здатний змінювати навколишній світ.

12-річна освіта

"12-річна освіта у тій школі, яка є зараз, точно не потрібна. Але вона має значення для нової школи - школи компетентної",- переконана Лілія Гриневич.

Відтак передбачено три рівні повної загальної освіти: початкова освіта - 3 роки; базова школа - 5 років; старша - 3 роки. Крім того, старша школа має два спрямування: академічний ліцей або професійний ліцей чи коледж.

Зараз ви читаєте новину «5 складових реформування середньої школи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 3417
Голосування Якою має бути стипендія в університетах?
  • 830 грн, як зараз
  • як прожитковий мінімум 1228 грн
  • студентам не потрібна стипендія
  • лишити тільки для пільговиків
  • платити тільки відмінникам
Переглянути