12-річну систему навчання в школах запровадять не раніш як 2018 року. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич. Вона повідомила, що змінять і навчальні програми.
"В Україні має бути 12-річна освіта, як в інших європейських країнах. Є загальний стандарт. Він має запрацювати й у нас. Це не означає змусити всіх навчатися. Якщо людина не планує вступати до університету, то їй достатньо отримати загальну середню освіту. Для інших стандартною буде 12-річна освіта", - каже Gazeta.ua Віктор Громовий, заслужений учитель України.
Тривалість навчального року та програми необхідно підлаштувати до євростандартів.
"Не варто створювати власний велосипед у галузі української освіти. Наші випускники не можуть вступити до світових вузів, бо ми працюємо за власною системою. Їм потрібно ще рік довчатися там, а вже потім вступати. Якщо ми не приведемо тривалість навчання до світового рівня, такі проблеми виникатимуть й надалі", - каже експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 75 млн дітей у світі не мають можливості здобувати освіту
За словами експерта, нам не потрібна школа, що є нині.
"Говорять, краще нехай дитина мучитися у ній 11 років, ніж 12. Мучитися вона там взагалі не повинна. Школу не мають сприймати як тюрму. У ній мають давати можливості для розвитку. Тому нам потрібна кардинально інша школа, з іншою тривалістю навчання", - каже він.
Нагадаємо, у Києві відкрили альтернативну школу, де не ставлять оцінок.
Коментарі