З вересня нинішнього року в Україні запрацювала концепція Нова українська школа. Вона передбачає 3 рівні повної загальної середньої освіти. Діти навчатимуться 12 років. Базова середня освіта складатиметься із 2 циклів. У межах профільної освіти старшокласник зможе обирати одне з 2 спрямувань навчання: академічне або професійне.
Реформування освіти і поява Нової української школи обіцяють прогрес як для учнів, так і для вчителів. Київська викладачка Ірина Романенко розповіла, які ще інновації можна впровадити в українські навчальні заклади.
Вступ до школи
З вересня цього року до першого класу зараховують за місцем прописки. У першу чергу приймають дітей, які закріплені за школою. На вільні місця - всіх інших. Раніше до першого класу приймали на основі конкурсу.
У ПАР діти перед вступом проходять тест у вигляді гри. Майбутні школярі граються з іграшками чи настільними іграми. Педагоги спостерігають, як діти взаємодіють між собою, у кого є очевидні лідерські якості, а з ким потрібно попрацювати трошки більше.
Навчальний процес
В Україні зароджується процес неформальної освіти. До прикладу, освітній проект "Відкривай Україну" націлений навчити дітей створювати культурні, технічні чи інноваційні продукти. Команда з Камінь-Каширського вирішила побудувати роледром, адже школярам не було де розвивати свої спортивні навички. Весь процес творення проектів супроводжують ментори, які представляють бізнес івент-сфери. Навчання проходить у формі квесту. За виконані завдання діти отримують бали, які дозволяють переходити на наступні етапи.
У прогресивних школах навчальний процес давно тісно пов'язаний із технологіями. До прикладу, у Скандинавії долучають основи гейміфікованого процесу. Завдання у данській школі дають у формі інтерактивних завдань. Щоб навчання приносило задоволення, дітям відправляють мотиваційні відео.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські школярі отримають "зіркові абетки"
Творчі завдання
Уроки музики та праці давно трансформувалися в курси кулінарії та репетиції оркестру. Дітям у Західній Європі дали простір для творчості. Школи намагаються дати найбільше занять, які розвивають різний потенціал. Там майже немає поділу на курси для дівчат і хлопців, освітяни піклуються, аби на потенціал розвивали однаково всі.
В Україні запровадять інтернатуру для вчителів. Це прописали у Концепції педагогічної освіти. Молодий вчитель має рік відпрацювати у школі під керівництвом досвідчених наставників.
Коментарі